ENDEFRRUPLNLSPIT

V sobotu proběhne ve Frýdlantu fotbalový turnaj Mongaguá

BW cup

Turnaj ve street fotbalu Black and White Cup hostí v sobotu 14. září 2019 tenisová hala u zimního stadionu ve Frýdlantě. Jde o turnaj šesti klubů pod patronátem Mongaguá, Frýdlant na něm bude reprezentovat tým Black and White Cajk. Začíná se v 10.00 hodin. 

Týmy Mongaguá jsou fotbalové kluby, které vznikají napříč vyloučenými lokalitami České republiky. Jsou pilotním projektem fotbalové iniciativy Řekni rasismu ne - Say no to racism. Tyto fotbalové kluby pracují s dětmi z vyloučených lokalit, kterým se díky patologickým jevům, které se v těchto lokalitách vyskytují nedostává patřičné využití volného času. Díky iniciativě Say no to racism se děti z týmů Mongaguá úspěšně začleňují do profesionálních fotbalových klubů. 

Ve Frýdlantu se utkají týmy Ústí nad Labem, Pardubic, Mimoně, Nového Bydžova, Jablonce nad Nisou a Frýdlantu. Hraje se vždy na 1x10 minut, střídání probíhá během hry. Na hřišti je vždy sestava 4 hráči v poli a jeden v bráně. "Turnaj a vůbec samotný fotbal v klubech je prevencí proti patologickému chování mládeže, které často vzniká častým bezcílným trávením volného času na ulicích. Během pěti let vzniklo několik týmů Mongaguá po celé republice, jeden z nich je ten náš a kluci z těchto klubů úspěšně reprezentují Česko i na mezinárodních turnajích. Základní myšlenkou projektu je směřovat romské i neromské kluky i holky z ulice k fotbalu. Jejich účast je však striktně podmíněna vzorným chováním a známkami ve škole. Jen ti nejlepší ze všech týmů Mongagua se pak mohou podívat např. do Norska nebo Lipska a reprezentovat nás ve světě. Co je skvělé je fakt, že v červnu 2019 se dva z našich borců stali členy týmu Mongaguá a reprezentovali nás ve zmiňovaném Lipsku. Umístění bylo na bedně," říká vedoucí klubu Cajk ve Frýdlantu Lenka Kučerová. 

Po turnaji budou vyhlášeny nejen nejlepší týmy, ale i nejlepší střelci a brankáři. 

Pohár pro vítěze:

pohár BW cup, obrázek se otevře v novém okně


10.9.2019 14:47:37 | přečteno 1666x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load