ENDEFRRUPLNLSPIT

V obřadní síni byli přivítáni psovodi Celní správy Izraele

psovodi CS Izraele 3

Další zahraniční výcvikový kurz psovodů začal ve středu 15. května 2019 v obřadní síni radnice ve Frýdlantu. Tentokrát budou ve výcvikovém středisku služební kynologie Celní správy České republiky v Heřmanicích školeni psovodi z Celní správy Izraele. Učit se budou se svými psy vyhledávat bankovky a drogy. 

 "Tři účastníci tohoto kurzu mají před sebou jedenáct týdnů intenzivního učení. Seznamovat se budou s metodikou operantního podmiňování, což je systém výcviku pomocí pozitivní motivace, který už pátým rokem využíváme k výcviku našich služebních psů. Naším cílem bude u těchto příslušníků Celní správy Izraele připravit je i jejich psy na náročný výkon služby na letištích, hraničních přechodech a v přístavech," říkávedoucí výcvikového střediska služební kynologie Celní správy ČR v Heřmanicích Josef Dušánek. 

Během pobytu navštíví účastníci kurzu například letiště v Praze Ruzyni, kde budou moci sledovat výkon služby českých celních psovodů. Ve volných chvílích pro ně výcvikové středisko v Heřmanicích přichystalo řadu aktivit, od návštěvy kynologických soutěží po výlety za památkami České republiky. Jedno pozvání přišlo také přímo v obřadní síni. "Všechny psovody jsem pozval na Valdštejnské slavnosti 2019, které se ve Frýdlantu konají od pátku 17. do neděle 19. května 2019. Ačkoli asi netuší, kdo byl Albrecht z Valdštejna, což se není příliš co divit, rádi přislíbili účast. Věřím, že se jim slavnosti natolik zalíbí, že se na ně třeba v některém z příštích ročníků přijedou do Frýdlantu znovu podívat," usmíval se starosta Frýdlantu Dan Ramzer. 

Výcvikové středisko služební kynologie Celní správy ČR v Heřmanicích uspořádalo již 31 zahraničních výcvikových kurzů. Certifikát v něm získalo na 124 psovodů a instruktorů zahraničních celních správ ze tří kontinentů.

psovodi CL Izraele

psovodi CS Izraele 1

psovodi CS Izraele 1

 
psovodi CS Izraele 2

psovodi CS Izraele 2

 
psovodi CS Izraele 4

psovodi CS Izraele 4

 
psovodi CS Izraele 3

psovodi CS Izraele 3

 
psovodi CS Izraele 5

psovodi CS Izraele 5

 
 
16.5.2019 13:40:53 | přečteno 442x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load