ENDEFRRUPLNLSPIT

V kostele zpíval v rámci Roku Gallasů a Clam-Gallasů Rosex

Rosex 3

Město Frýdlant se stalo v roce 2019 partnerem Národního památkového ústavu (NPÚ) v projektu Rok Gallasů a Clam-Gallasů – Noblesa severních Čech. V jeho rámci připravilo v sobotu 4. května 2019 ve Frýdlantu v kostele Nalezení sv. Kříže koncert uskupení Rosex. Vstup byl zdarma.

I v letošním roce pokračuje Národní památkový ústav s dlouhodobým projektem s názvem Po stopách šlechtických rodů, jehož cílem je připomínat kulturní, společenské a historické odkazy významných aristokratických rodů. Letošní, v pořadí již devátý, ročník se zaměřuje na rod Gallasů a Clam-Gallasů, který je spojen především se severními Čechami. Ústředními objekty roku 2019 se tak staly hrad a zámek Frýdlant, zámek Lemberk a hrad Grabštejn, na nichž proběhne i oblíbená Hradozámecká noc.

Jako již tradičně, i v letošním roce je pro návštěvníky památek připraveno několik desítek akcí, včetně speciálních prohlídek, výstav či přednášek. Cílem NPÚ je prostřednictvím těchto akcí připomenout veřejnosti historický a kulturní odkaz významného šlechtického rodu, který se velkou měrou zasadil o rozvoj kultury nejen na severu Čech. Gallasové a Clam-Gallasové měli vazby na hudební velikány, jako byli Beethoven či Mozart, stáli u zrodu Vlasteneckého muzea v Čechách nebo pražské konzervatoře.

„Frýdlant je s rodem Gallasů a Clam-Gallasů spojen, proto jsme neváhali a k projektu se jako jeden z partnerů také připojili. První sobotu v květnu se tak mohli milovníci hudby užít koncert volného libereckého vokálního sdružení Rosex, který se uskutečnil v kostele Nalezení sv. Kříže,“ říká vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu Iva Beranová. 

Veškeré informace o akcích spojených s rokem Gallasů a Clam-Gallasů včetně kalendáře jsou dostupné na webových stránkách Národního památkového ústavu.


6.5.2019 14:40:11 | přečteno 502x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load