ENDEFRRUPLNLSPIT

V Besedě se sešli jubilanti. Dostali květinu, pamětní list a zahrál jim Fband

Setkání s jubilanty 8

Tradiční setkání s jubilanty hostil v úterý 16. dubna 2019 sál restaurace Beseda ve Frýdlantu. Akce, kterou připravuje Město Frýdlant dvakrát do roka, se tentokrát zúčastnilo na devět desítek lidí. Byli to obyvatelé města, kteří v tomto půlroce oslavili nebo oslaví významné životní jubileum a jejich rodinní příslušníci. 

Z rukou matrikářky Městského úřadu Ivany Spatzierové obdrželi jubilanti pamětní list, od starosty města Dana Ramzera pak ještě dostali květinu. Oba přidali i gratulaci. "Ke slavnostnímu stolu zveme každého, kdo v daném půlroce slaví 70, 75 nebo 80 let. A pak všechny, kteří slaví každé další narozeniny, tedy je jim 80+," podotkla Ivana Spatzierová. Tentokrát se u slavnostně prostřených stolů sešlo na šest desítek jubilantů, další tři desítky místo obsadili jejich rodinní příslušníci. Nejstarší jubilantkou byla tentokrát Květuše Petrův, která v příštích dnech oslaví 94. narozeniny. 
Po obdarování oslavenců následovalo přátelské posezení u připraveného občerstvení, během kterého došlo i na vzájemné povídání jubilantů s vedením města. „V začátku setkání mě v této vzájemné debatě zastoupil místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůlka, protože jsem měl povinnosti mimo Frýdlant. S ním a potom i se mnou si jubilanti povídali o tom, co je ve městě nového, co se za poslední dobu povedlo, ale i o tom, co seniory tíží. Hovořili jsme o hrozbě ztráty podzemní vody v souvislosti s rozšiřováním a prohlubováním povrchového dolu Turów v sousedním Polsku a také o vývoji jednání s nemocnicí Frýdlant,“ říká starosta Frýdlantu Dan Ramzer. 

Po skončení programu určenému jen jubilantům a jejich doprovodu pak přišel na řadu program pro širokou veřejnostTaké tentokrát se ho kromě seniorů z Frýdlantu zúčastnili i ti ze spřátelených klubů v Jablonci nad Nisou a Liberci. Společně si užili nejen poslechu oblíbených písniček v podání kapely Fband, ale i tance. Během přestávky pak seniorům předvedly své taneční schopnosti děti ze sportovního tanečního klubu Jiskra Raspenava a k vidění byly i břišní tanečnice. 

setkání s jubilanty 2019

Setkání s jubilanty 1

Setkání s jubilanty 1

 
Setkání s jubilanty 2

Setkání s jubilanty 2

 
Setkání s jubilanty 3

Setkání s jubilanty 3

 
Setkání s jubilanty 4

Setkání s jubilanty 4

 
Setkání s jubilanty 5

Setkání s jubilanty 5

 
Setkání s jubilanty 6

Setkání s jubilanty 6

 
Setkání s jubilanty 7

Setkání s jubilanty 7

 
Setkání s jubilanty 8

Setkání s jubilanty 8

 
Setkání s jubilanty 10

Setkání s jubilanty 10

 
Setkání s jubilanty 11

Setkání s jubilanty 11

 
Setkání s jubilanty 12

Setkání s jubilanty 12

 
Setkání s jubilanty 13

Setkání s jubilanty 13

 
 
17.4.2019 14:23:29 | přečteno 575x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load