ENDEFRRUPLNLSPIT

Starosta a místostarosta Frýdlantu opět připravili setkání s občany

setkání s žáky 6

Celkem sedm setkání s občany Frýdlantu na místech, která mají blízko svého domova, chystají v březnu a dubnu starosta Frýdlantu Dan Ramzer a místostarosta města Jiří Stodůlka. Chtějí při nich opět po roce přímo od obyvatel v jednotlivých částech města slyšet, jaké cítí ve svém okolí nedostatky nebo jaké mají nápady na vylepšení místa, kde žijí. Nejbližší setkání je naplánováno na středu 27. března 2019 a proběhne v prostorách rychty u Baráčníků na Větrově. Nicméně první už mají oba představitelé Frýdlantu za sebou, byť netradiční. Uskutečnilo se v jídelně základní školy v ulici Purkyňova a starosta s místostarostou se tu setkali se zástupci všech tříd druhého stupně základní školy z ulic Husova a Purkyňova.

„Naše setkání s občany v terénu jsme se letos rozhodli rozšířit i o setkání s nejmladší generací, a sice s dětmi ze základní školy. Protože nás zajímá, co jim ve Frýdlantě chybí, co by uvítaly a naopak co se jim líbí,“ vysvětlil starosta Frýdlantu Dan Ramzer. Ve spolupráci s vedením ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant byla proto uspořádána debata s žáky všech tříd druhého stupně pracovišť v Purkyňově a Husově ulici. „Každá třída společně připravila otázky a témata, která chtěla po vedení Frýdlantu zodpovědět a na debatu se starostou a místostarostou vyslala dva své zástupce. Ti se pak ptali a odpovědi zaznamenávali. Následně je budou tlumočit ostatním dětem ve svých třídách,“ podotkl ředitel ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant Bc. Mgr. Petr Kozlovský.
Děti přitom přípravu rozhodně nepodcenily. „Byl jsem překvapen, jak skvěle byli žáci připraveni. Ptali se na nejrůznější věci. Na budoucnost nemocnice, silnice I/13, na možnost vzniku různých sportovišť, zajímala je ale i problematika sucha nebo doprava a bezpečnost na silnici. Dostali jsme také například dotaz, zda vznikne nějaké psí hřiště nebo cvičiště nebo jestli se v hokejové hale plánuje rekonstrukce šaten a sprch. Jsem rád, že v těchto posledních dvou případech jsme mohli odpovědět, že jsou již podnikány přípravné kroky,“ dodal starosta Frýdlantu.  
Zájem dětí o dění a život ve Frýdlantě potěšil i místostarostu města Jiřího Stodůlku. „Dlouho se nám nestalo, aby debata byla takhle svižná a aby padalo tolik dobře připravených otázek. Na každou jsme se snažili co možná nejsrozumitelněji odpovědět. Podněty ke zlepšení jsme si pak zapsali a budeme je řešit. Byl bych rád, kdybychom toto setkání se staršími žáky mohli opakovat, klidně i dvakrát ročně. Je totiž velmi podnětné a pro nás zajímavé, protože na běžná setkání s občany takto mladí obyvatelé města nechodí. Což je škoda, protože mají spoustu neotřelých nápadů a zajímavých pohledů na život ve městě,“ doplnil.

Starosta i místostarosta města se o nápady a náměty obyvatel Frýdlantu zajímají dlouhodobě, každou první středu v měsíci mají na radnici takzvaně „dveře dokořán“. To znamená, že bez objednání přijímají ve svých kancelářích každého, kdo mezi 16.00 a 18.00 hodinou dorazí. „Ne každý ale má tu možnost přijít a pro některé občany je navíc cesta na radnici daleká. Pokud nemají auto, může pro ně vzdálenost představovat problém. Rozhodli jsme se proto, že opět uspořádáme setkání s občany přímo v blízkosti jejich domova. Poprvé jsme toto „turné výjezdů“ za občany zorganizovali předloni a bylo úspěšné, stejně jako loni. Věřím, že nám lidé přijdou i letos říci co je tíží, nebo naopak z čeho mají radost. Protože zpětná vazba a vědomí, že je naše práce městu prospěšná je to, co nás pohání,“ řekl starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

„Loňské debaty přinesly spoustu nápadů a podnětů ke zlepšení života lidí ve městě, většinu se jich také povedlo realizovat. Ať už se to týká komunikací, zeleně, dopravy nebo třeba odpadů,“ podotýká místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůlka.

Vedení Frýdlantu na setkáních s občany také informuje o novinkách ve městě, představuje dokončené projekty i ty, které jsou ve fázi dokončování či teprve příprav a zodpovídá otázky občanů. Přijďte se o tom, co vás zajímá, pobavit s vedením Frýdlantu i vy.

Plán setkání s občany – vždy od 18.00 hodin


27. března 2019
v prostorách Rychty u Baráčníků na Větrově

1. dubna 2019
v prostorách základní školy v Bělíkově ulici, ve staré budově, 1. patro

3. dubna 2019  
v klubovně Českého svazu chovatelů v Kodešově ulici

10. dubna 2019
v prostorách rozhledny

15. dubna 2019
v klubovně Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Frýdlant, v zahrádkářské kolonii „Za nemocnicí“

16. dubna 2019
v Albrechticích

29. dubna 2019
v prostorách hasičské zbrojnice na Větrově


setkání s žáky ZŠ

setkání s žáky 1

setkání s žáky 1

 
setkání s žáky 2

setkání s žáky 2

 
setkání s žáky 3

setkání s žáky 3

 
setkání s žáky 4

setkání s žáky 4

 
setkání s žáky 5

setkání s žáky 5

 
setkání s žáky 6

setkání s žáky 6

 
setkání s žáky 7

setkání s žáky 7

 
setkání s žáky 8

setkání s žáky 8

 
 
19.3.2019 15:16:13 | přečteno 625x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load