ENDEFRRUPLNLSPIT

Připomeňte si historii tradičních kulturních akcí ve Frýdlantu a v Žitavě

výstava 7

Turistické informační centrum Frýdlant přichystalo ve vestibulu radnice výstavu roll-upů připomínající historii tradičních kulturních akcí ve Frýdlantu a v Žitavě, Valdštejnských slavností a Spectacula Citaviae. Putovní výstava vznikla v roce 2017 v rámci přeshraničního projektu s názvem Fenomén tradičních kulturně – společenských akcí ve Frýdlantu a v Žitavě. Výstavu můžete shlédnout ve vestibulu frýdlantské radnice od 3. do 16. 5. 2019.

Na tvorbě výstavy se v roce 2017 podílelo informační centrum ve Frýdlantu a partnerské město Žitava a vznikla ucelená prezentace frýdlantských Valdštejnských slavností a žitavského Spectacula Citaviae.

„Cílem našeho projektu bylo připomenout tradiční akce konané v partnerských městech a upozornit na jejich dlouholetou vzájemnou spolupráci. Stalo se již zvykem, že se zástupci obou měst během akcí setkávají a povědomí o této tradici jsme chtěli rozšířit i mezi obyvatele. Projekt tak podpořil zájem o společenské dění v příhraničí a společná setkávání,“ vysvětluje koordinátorka projektu Jana Kotrmanová.

V rámci aktivit vznikl dvojjazyčný kalendář akcí partnerských měst pro rok 2017 a také byla vydána čtyřjazyčná brožura, informující nejen o slavnostech ale i o turistických atraktivitách obou měst. Tato brožurka je pro zájemce k mání například v Turistickém informačním centru Frýdlant.

Pro aktivní uživatele Facebooku byla založena společná stránka Akce Frýdlant a Žitava – Veranstaltungen Frýdlantu und Zittau, která je pravidelně aktualizována.

„Vnímáme zájem veřejnosti o dění v obou městech. Těší nás obliba vydané brožury i neutuchající zájem o Facebookovou stránku. Právě proto jsme se rozhodli opakováním výstavy obyvatelům znovu připomenout dění v partnerských městech a opět je tak netradiční formou pozvat na Valdštejnské slavnosti, které se ve Frýdlantu konají od 17. do 19. 5. 2019, i Spectaculum Citaviae,“ uzavírá vedoucí odboru kultury Iva Beranová.

05112DFD C1EA 4337 99C9 8FB0A400F5AE, obrázek se otevře v novém okně

3.5.2019 12:31:40 | přečteno 395x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load