ENDEFRRUPLNLSPIT

Při debatě s občany na rozhledně se řešila doprava i informovanost

setkání s občany rozhledna 2019 1

V prostorách rozhledny proběhla ve středu 10. dubna další debata starosty Frýdlantu Dana Ramzera a místostarosty Jiřího Stodůlky v rámci letošního ročníku Setkávání s občany v terénu. U obyvatel Údolí a okolí rozhledny zjišťovali, s čím jsou ve Frýdlantu spokojeni, s čím nespokojeni, co by jim mohlo ulehčit život nebo co by rádi změnili. Na setkání s představiteli města dorazilo v podvečer 22 obyvatel oblasti.

„Během čtvrtého letošního výjezdního setkání s občany v blízkosti jejich domovů jsme se dozvěděli, jaké problémy tamní obyvatelé řeší a s čím bychom jim mohli pomoci. Řešili jsme například zvýšenou dopravu v souvislosti s novým penzionem v místech, kudy by auta k penzionu vůbec zajíždět nemusela. Tento problém bychom mohli vyřešit směrovými tabulkami. Lidé se ptali také na novou chystanou výstavbu, kapacitu vodojemu nebo rekonstrukci ulice Kodešova, která je připravena na příští a přespříští rok,“ přibližuje místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůlka. Obyvatelé se na ně dále obrátili například s požadavkem na lavičku k odpočinku v ulici V Úvoze nebo možností umístění stojanů s pytlíky na psí exkrementy v parku a v centru města.

„Během debaty jsme pak řešili i aktuální vývoj jednání kolem nemocnice Frýdlant a návštěvníkům debaty jsme představili investiční akce, které v současné době ve městě probíhají. Například výstavbu nových autobusových zastávek v Albrechticích, opravu mostu u ZŠ Purkyňova nebo práce v ulici Žitavská,“ doplňuje starosta města Dan Ramzer. Společně s obyvateli Jaklova údolí a ulice Strmá pak řešil i informovanost o akcích města. „Na radnici se snažíme s občany komunikovat efektivně. K informování občanů používáme městský rozhlas, webové stránky Frýdlantu, Frýdlantský zpravodaj, facebookové stránky, vývěsky. Nicméně i přesto se v těchto okrajových místech města stává, že se lidé o akcích nedozvědí. Především ti, kteří nejsou na sociálních sítích, nekupují zpravodaj a nechodí do centra města. Dohodli jsme se proto na zřízení dvou nových vývěsek, u hřbitova a ve Strmé ulici, kde by si místní lidé vyvěšovali aktuality a pozvánky, které jim Město Frýdlant poskytne. V sezóně se o tyto vývěsky budou starat turisté, mimo sezónu pak místní obyvatelé. Moc jim za to děkuji,“ uzavřel starosta města.

Další setkání vedení Frýdlantu s občany v terénu dle data proběhnou: 

15. dubna 2019 
v klubovně Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Frýdlant, v zahrádkářské kolonii „Za nemocnicí“

16. dubna 2019
v Albrechticích 

29. dubna 2019
v prostorách hasičské zbrojnice na Větrově

setkání s občany rozhledna 2019

setkání s občany rozhledna 2019 1

setkání s občany rozhledna 2019 1

 
setkání s občany rozhledna 2019 2

setkání s občany rozhledna 2019 2

 
setkání s občany rozhledna 2019 3

setkání s občany rozhledna 2019 3

 
setkání s občany rozhledna 2019 4

setkání s občany rozhledna 2019 4

 
setkání s občany rozhledna 2019 5

setkání s občany rozhledna 2019 5

 
 
11.4.2019 13:18:36 | přečteno 497x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load