ENDEFRRUPLNLSPIT

Práce Frýdlantu s aktivními seniory inspiruje

návštěva ČL 1

Dlouholetá práce Města Frýdlant pro seniory inspiruje další města. Ve středu 27. února 2019 se na tuto dobrou praxi přijeli podívat zástupci České Lípy, v čele se starostkou města Ing. Jitkou Volfovou. Své zkušenosti s prací se seniory s ní sdílel starosta Frýdlantu Ing. Dan Ramzer.

Frýdlant začal intenzivně pracovat pro seniory v roce 2008, kdy byli zástupci města a senioři pozváni Komunitním střediskem Kontakt v Liberci na turnaj v kuželkách. „Samozřejmě jsme rádi přijeli. Ale přiznám se, že nikoho v tu chvíli nenapadlo, že tím odstartujeme dlouhou a úspěšnou spolupráci, která přináší nespočet krásných akcí a přátelství,“ říká starosta Frýdlantu Dan Ramzer. Loni totiž Frýdlant a Liberec spolu se svými seniorskými kluby oslavili desáté výročí spolupráce, která dnes zahrnuje sportovní klání, výlety, společenské akce i přátelská setkání, ke kterým se v roce 2011 přidaly i seniorské kluby z Jablonce nad Nisou.

Právě tato úspěšná letitá spolupráce Frýdlantu, Liberce a Jablonce nad Nisou zaujala vedení České Lípy. „Přemýšlíme, jak naše seniory vtáhnout do aktivního života města a jak nenásilně propojit spolkovou činnost, abychom docílili určité harmonizace vztahů v České Lípě. Senioři jsou u nás bohužel zatím trochu opomíjenou skupinou, což je škoda, protože jsou velice aktivní a dokáží se skvěle bavit. A jak mi potvrdil frýdlantský starosta, přicházejí také s celou řadou zajímavých nápadů,“ říká starostka České Lípy Jitka Volfová. Možnost vyslechnout si informace o práci se seniory, příklady z praxe i osobní zkušenosti starosty Frýdlantu Dana Ramzera považuje za velmi přínosnou. „Jsou to informace, rady a nápady, ke kterým bychom docházeli až po letech osobních zkušeností. Takto si díky nim třeba ušetříme pár přešlapů a naopak se můžeme zaměřit na to, co funguje a co je přínosné. Věřím, že pokud začneme postupně a budeme dostatečně vnímat přání našich seniorů a jejich zpětnou vazbu, můžeme se za pár let dostat tam, kde je teď Frýdlant, Liberec a Jablonec nad Nisou. Tedy do stavu, že města a seniorské kluby jsou partnery, kteří se na každé setkání těší a náležitě si ho užívají,“ dodává.

návštěva ČL 2, obrázek se otevře v novém okně

Starostu Frýdlantu zájem České Lípy o práci se seniory pochopitelně těší. „Vždycky je hezké, když někdo intenzivní práci ocení. České Lípě jsme nabídli, aby se zúčastnila některých našich akcí pro aktivní seniory, například 28. března oblíbeného Jarního hopu v Předláncích, který je společenským setkáním s tancem i soutěží o nejlepší masku. Pozvání padlo také na další akce, kde mohou nasát atmosféru i praktické věci z pořádání podobných setkání. Budu rád, když se Česká Lípa vydá v oblasti práce se seniory stejným směrem jako my. Třeba v ní získáme dalšího parťáka,“ uzavírá Dan Ramzer.

28.2.2019 8:01:23 | přečteno 636x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load