ENDEFRRUPLNLSPIT

Plynová služba a chemické vojsko armády slaví 100. výročí založení

výročí chemické vojsko 5

Sté výročí zřízení plynové služby a chemického vojska slaví v Liberci Armáda České republiky. Slavnostního setkání u příležitosti tohoto výročí se v pátek 20. září 2019 na náměstí Dr. E. Beneše v Liberci zúčastnil i starosta Frýdlantu Ing. Dan Ramzer. Oslavy stého výročí budou pokračovat i v sobotu 21. září a to Dnem otevřených dveří v takzvaných "dolních kasárnách". Den otevřených dveří tam bude probíhat od 10.00 do 16.00 hodin.  

Součástí oslav 100. výročí vzniku plynové služby a chemického vojska byl na náměstí Dr. E. Beneše v Liberci v pátek 20. září slavnostní nástup 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany. Program doprovodila Ústřední vojenská hudba Armády České republiky a ukázka vybavení libereckých chemiků. "Pozvání na tak významné oslavy si vážím, stejně jako toho, že je tento elitní útvar armády nedílnou součástí našeho kraje. Spolupráce, kterou Frýdlant s libereckými "chemiky", jak se jim říká, má, je na vynikající úrovni a to jak v době klidu, tak v dobách těžkých. Nemohu v této příležitosti nezmínit pomoc vojáků při katastrofálních povodních v roce 2010," říká starosta Frýdlantu Dan Ramzer, který plynové službě i chemickému vojsku popřál ještě dlouhou budoucnost. 

V sobotu 21. září 2019 budou oslavy 100. výročí vzniku plynové služby a chemického vojska pokračovat Dnem otevřených dveří u libereckého pluku v Kasárnách 6. října. Návštěvníci se mohou od 10.00 hodin do 16.00 hodin těšit na bohatý doprovodný program čítající ukázky techniky, zbraní a vybavení chemických jednotek, setkání bývalých a současných chemiků liberecké posádky, prohlídky muzea a vyhlídkové věže pro zájemce, střelbu na laserové střelnici, i program pro děti - řetízkový kolotoč, skákací hrad, trampolíny, malování na obličej, lukostřelbu.

výročí chemici

výročí chemické vojsko 6

výročí chemické vojsko 6

 
výročí chemické vojsko 5

výročí chemické vojsko 5

 
výročí chemické vojsko 7

výročí chemické vojsko 7

 
výročí chemické vojsko 1

výročí chemické vojsko 1

 
výročí chemické vojsko 2

výročí chemické vojsko 2

 
výročí chemické vojsko 4

výročí chemické vojsko 4

 
 
20.9.2019 15:07:46 | přečteno 676x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load