ENDEFRRUPLNLSPIT

Novinka pro třídiče zapojené do pytlového systému třídění odpadů

QR kódy odpady

Ve Frýdlantu byl v pátek 1. listopadu 2019 spuštěn chytrý systém evidence odpadů ECONIT. Město již několik let využívalo evidenční software pro sledování svého odpadového hospodářství. Tento systém, který občané hojně využívali pro získání slevy na poplatku, však přestal technologicky vyhovovat. Město se proto rozhodlo učinit změnu a zavést inovativnější způsob. Pro občany, kteří již využívají stávající systém pytlového sběru tříděného odpadu, se přechodem na nový systém evidence odpadů mnoho nezmění. Prakticky se jedná pouze o dvě změny. Tou první je, že od listopadu nebudou již na pytle lepit čárové kódy, ale QR kódy. Jak název kódu napovídá, QR = Quick response > Rychlá reakce, tato změna zjednoduší práci obsluze, ale také zajistí jistotu při načítání informací. Čárové kódy se totiž v případě natržení nedají načíst, QR kód však informaci ukládá do několika bodů zároveň a vylučuje chybovost. Tou druhou a pro občany zajímavější změnou bude zavedení takzvaného odpadového účtu.

Každý zapojený občan dostane své vlastní přihlašovací údaje a na webové stránce www.chytreodpady.cz pak bude moci sledovat svá aktuální data – kolik odpadu vytřídil, jakou slevu za třídění získal, jaká je jeho aktuální výše poplatku a další informace.

Zároveň systém není určen pouze pro občany, kteří již pomocí pytlů odpad třídí, ale je otevřen také dalším občanům Frýdlantu, kteří se mohou do třídění zapojit a pomoct tak životnímu prostředí i své peněžence.

Občané, zapojení do pytlového systému třídění odpadů, si mohou nové štítky s QR kódy vyzvednout na Městském úřadu Frýdlant, v kanceláři č. 8 majetkosprávního odboru u Heleny Fialové. 

Co je to ECONIT?

Jednoduchá chytrá evidence odpadů z domácností, díky níž budou ty domácnosti, které se rozhodnou poctivě třídit odpady, odměněny úlevou na ročním poplatku za svoz komunálního odpadu.

Frýdlant leták 6 kroků(1), obrázek se otevře v novém okně
v pdf formátu je leták ikona souboruzde.
1.11.2019 10:45:12 | přečteno 832x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load