ENDEFRRUPLNLSPIT

Most v Havlíčkově ulici je zrekonstruovaný

most Havlíčkova 3

Nově zrekonstruovaný je od konce července most v Havlíčkově ulici ve Frýdlantu u základní školy Purkyňova. Obnova mostu, na který byl kvůli špatnému technickému stavu už od minulého roku umožněn vjezd jen osobním automobilům, začala počátkem dubna. Práce stihla dodavatelská firma dříve a most se tak veřejnosti otevřel o týden dřív, než bylo původně v plánu.

„Oprava mostu v Havlíčkově ulici byla součástí rekonstrukce ulic U Plovárny a Purkyňova, kterou jsme dokončili už loni v létě. V rámci této rekonstrukce mělo už loni dojít i k opravě mostu, stavební firma, která zakázku vysoutěžila, s námi ale nakonec odmítla podepsat smlouvu a k obnově tak nedošlo,“ vysvětlil už dříve místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůlka, který má komunikace ve městě ve své gesci. Letos proto město muselo vysoutěžit firmu jinou, která s pracemi začala v dubnu. „Most byl během obnovy rozšířen, po jeho obou stranách vznikl nově chodník, který je prodloužen až k stávajícím chodníkům v ulicích Pod Rozhlednou a Havlíčkova. Výrazně se tím zvýšila bezpečnost chodců. Vzhledem k tomu, že most je v bezprostřední blízkosti základní školy, to byla naše priorita,“ doplňuje místostarosta Stodůlka.

Rekonstrukce mostu a doplnění chodníků přišla Město Frýdlant na zhruba 2 miliony a 900 tisíc korun.

V lokalitě nechalo město už dříve vedle zmíněné rekonstrukce ulic U Plovárny a Purkyňova také zpevnit parkovací plochu před základní školou.

most Havlíčkova 2, obrázek se otevře v novém okně

most Havlíčkova 1, obrázek se otevře v novém okně12.8.2019 17:14:19 | přečteno 502x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load