ENDEFRRUPLNLSPIT

Letošní frýdlantská piva se poprvé točila v pátek v sídle Libereckého kraje

Den regionální potraviny 8

V rámci Dne regionální potraviny mohli lidé v sídle Libereckého kraje v pátek 18. října 2019 poprvé ochutnat piva Hospodář a Čeledín, která byla uvařena z frýdlantského chmele. Chmel vypěstovala ve své naučné zemědělské stezce Střední škola hospodářská a lesnická Frýdlant (SŠHL), její zástupci ho pak společně s vedením Frýdlantu a dalšími koncem srpna očesali. Na Dni regionální potraviny, na kterém právě SŠHL Frýdlant prezentovala veřejnosti dovednosti svých žáků, začal také oficiální prodej piv. 

První frýdlantské pivo se podařilo díky spolupráci se Zámeckým pivovarem Frýdlant uvařit loni, kdy vznikl Hospodář. „Této dvanáctky bylo uvařeno na 2 tisíce litrů, nicméně už za zhruba tři týdny po uvedení do prodeje bylo pivo vyprodáno. Byl o něj opravdu velký zájem,“ říká ředitel SŠHL Frýdlant Ing. Miroslav Kudrna. Právě zájem o frýdlantské pivo ho přivedl na nápad, vytvořit ještě jedno. "Letos jsme tak vedle Hospodáře nechali uvařit i polotmavý ležák, jedenáctku Čeledína," dodává. Obou piv bylo shodně uvařeno 2 tisíce litrů. 

Do prodeje byla piva slavnostně uvedena v pátek 18. října v sídle Libereckého kraje, proběhla také slavnostní ochutnávka, které se vedle zástupců Libereckého kraje, který je zřizovatelem školy, zúčastnili i starosta Frýdlantu Ing. Dan Ramzer a místostarosta Jiří Stodůlka. "Jsem náležitě pyšný na to, že se povedlo uvařit z frýdlantského chmele pivo a tohle pivo že se mohlo prezentovat veřejnosti v sídle kraje. Věřím, že se po něm zapráší stejně jako po tom loňském, protože opravdu chutná," říká starosta Frýdlantu Dan Ramzer. 

Místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůlka ocenil celou prezentaci SŠHL v sídle Libereckého kraje. "Nebylo to jen o frýdlantském pivu, i když jsme se všichni těšili na to, jakou bude mít chuť. SŠHL v sídle kraje ukázala, že toho umí daleko víc. Žáci školy prezentovali a veřejnosti prodávali také své výborné a vyhlášené pečivo a uzeniny. Je to super počin, protože učiliště v tomto případě neprezentuje jen samo sebe, ale i Frýdlant jako město. Jsem rád, že se Liberec dozvěděl, že umíme uvařit pivo, vyrobit skvělou klobásu a bezvadné pečivo a že poznal, že Frýdlantsko není spící kraj, ale že to tady žije a funguje," uzavřel. 

Frýdlantská piva Hospodář a Čeledín lze koupit jak v lahvích, tak stáčená v Zámeckém pivovaru Frýdlant nebo v liberecké Pivotéce. 

Den regionální potraviny LK

Den regionální potraviny 1

Den regionální potraviny 1

 
Den regionální potraviny 2

Den regionální potraviny 2

 
Den regionální potraviny 3

Den regionální potraviny 3

 
Den regionální potraviny 4

Den regionální potraviny 4

 
Den regionální potraviny 5

Den regionální potraviny 5

 
Den regionální potraviny 6

Den regionální potraviny 6

 
Den regionální potraviny 7

Den regionální potraviny 7

 
Den regionální potraviny 8

Den regionální potraviny 8

 
Den regionální potraviny 9

Den regionální potraviny 9

 
 
21.10.2019 13:42:09 | přečteno 555x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load