ENDEFRRUPLNLSPIT

Kvůli rekonstrukci mostu bude uzavřená silnice na Větrově

Frydlant Vetrov

Od 1. dubna 2019 bude na pět měsíců úplně uzavřená silnice III. třídy ve Frýdlantu, v místní části města Větrov. Důvodem uzavírky je rekonstrukce havarijního stavu mostu v Dětřichovské ulici. Uzavírka si vyžádá omezení veřejné linkové autobusové dopravy. Celkové náklady na rekonstrukci mostu dosahují 3,9 milionu korun. Stavbu zaplatí ze svého rozpočtu Liberecký kraj. 

„Z důvodu kompletní výměny stávajících konstrukcí mostu za novou železobetonovou si oprava vyžádá úplné uzavření silnice, které skončí poslední prázdninový den,“ uvedl Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek.

Úplná uzavírka provozu na silnici omezí také vybrané spoje linky 540640. Autobusy budou muset zvolit objízdnou trasu ve směru od Liberce po silnici I/13. „Obyvatelé Větrova se však nemusí obávat. Situaci vyřešíme závleky vybraných spojů ve směru do Raspenavy,“ dodal náměstek Sviták. Výlukové jízdní řády a informace o dočasných změnách v autobusové dopravě jsou dispozici na www.iidol.cz.

Objízdná trasa je vedena po silnicích I/13 (ulice Liberecká, Žitavská, Komenského nábřeží) a II/290 (ulice Hejnická, Jizerská), zpět na silnici III/2901 (ulice Dětřichovská). Uzavírka silnice je v daném úseku obousměrná a platí pro veškerou dopravu.

25.3.2019 13:17:34 | přečteno 480x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load