ENDEFRRUPLNLSPIT

Hezký příběh s cizokrajným ptactvem

2019-07-23_detail chodníku

V úterý 23. července 2019 bylo na náměstí T. G. Masaryka ve Frýdlantě, v podatelně a pokladně radnice a také na obecním živnostenském úřadu v jejím přízemí ranní pozdvižení. Způsobila to referentka městského úřadu, která je zároveň i dobrovolnou hasičkou.


Před sedmou hodinou si všimla na náměstí nezvyklého zeleného ptáka, co poletoval sem a zase tam. Upozornila na to v podatelně a pokladně a také v dalších kancelářích přízemí radnice. A skutečně po nějaké době se vypozorovalo, že se zelený papoušek ukryl do škvíry větracího průduchu nad chodníkem v domě na rohu ul. Svatopluka Čecha a ul. Míru.

Mezitím jedna ze všímavých prodavaček obchodu na náměstí velmi šikovně chytila do krabice dalšího cizokrajného ptáka. Tentokrát šlo o modrobílou andulku, kterou hned odnesla do obchodu s drobným zvířectvem v ul. ČSA.

„Ti dva ptáci patří k sobě a jistě někomu ulétli,“ naprosto správně vyhodnotila situaci úřednice z podatelny. Neváhala využít městského rozhlasu, jehož funkčnost je stejně třeba pravidelně prověřovat. V deset hodin dopoledne se městem neslo hlášení o dvou ptačích utečencích, a že další informace jsou v podatelně. Za chvíli už byla ve dveřích udýchaná majitelka. Jenže!

Jak toho zeleného papouška z úzké škvíry dostat? Andulka je zatím zaopatřená, ale lapení tohoto ptáka bude oříšek. Dobrovolně se mu ze škvíry nechtělo, ruka dospělého se tam nevešla, něčím vyšťourat jej nešlo. Až malý chlapec, který se tu náhodně vyskytl, papouška z úkrytu vytáhl.

Šťastná majitelka si vyděšeného ptáka vložila do záňadří a láskyplně ho hladila: „Teď už neuletíš“. No, uvidíme.

Každopádně se úterní letní ráno na úřadě občerstvilo nebývalou událostí, zúčastnění se pocvičili v taktice a komunikaci. Prověřil se městský rozhlas, ale hlavně se ukázalo, že ve Frýdlantě jsou lidé všímaví, ochotní a velmi účinně akční!


Foto: aš (inkriminovaná škvíra)
Frýdlant 23/07/2019


23.7.2019 14:48:42 | přečteno 783x | Mgr. Alena Švejdová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load