ENDEFRRUPLNLSPIT

Frýdlantští šachisté pojedou na šachové MČR školních týmů do Zlína

šachový turnaj 4

Ve středu 20. února 2019 se v Liberci uskutečnilo krajské finále Přeboru škol v šachu – v kategorii 1. stupně ZŠ soutěžilo 8 družstev z České Lípy, Nového Boru, Turnova, Jablonce nad Nisou, Liberce a Frýdlantu. A frýdlantské družstvo slavilo úspěch, z druhého místa postoupilo na červnové Mistrovství České republiky školních šachových týmů ve Zlíně. O tento jedinečný úspěch se zasloužila pětice žáků ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant Ondřej Kučina, Pavel Mauer, Matyáš Batelka, Karel Drahoš a Duy Quang (Robin) To.

Hned v prvním kole se frýdlantský tým střetl se soupeřem nejtěžším – libereckou ZŠ Kaplického. Remíza 2:2 znamenala úspěšný vstup do náročného turnaje. Dalších pět kol si pak členové týmu připisovali jedno vítězství za druhým, takže před závěrečným kolem byli s nejtěsnějším náskokem v čele. V posledním kole se pak utkali se školáky z Nového Boru. Druhá remíza 2:2 znamenala, že podobně jako v okresním kole se před ně dostali v konečném hodnocení o nejtěsnější půl bod hráči ZŠ Kaplického Liberec.

Přesto se sen chlapeckého šachového týmu frýdlantské základní školy splnil a druhým místem bude reprezentovat Liberecký kraj na červnovém MČR školních týmů ve Zlíně. Třídenní republikové finále proběhne v Kongresovém centru Univerzity Tomáše Bati za účasti 28 škol. 

Mgr. Dobroslav Buřita
vedoucí šachového kroužku při DDM Frýdlant


šachový turnaj březen

šachový turnaj 1

šachový turnaj 1

 
šachový turnaj 4

šachový turnaj 4

 
šachový turnaj 3

šachový turnaj 3

 
šachový turnaj 2

šachový turnaj 2

 
šachový turnaj 5

šachový turnaj 5

 
 
11.3.2019 10:19:38 | přečteno 729x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load