ENDEFRRUPLNLSPIT

Frýdlantští houbaři byli v šoku, z houští na ně vyskakovali orientační běžci

orientační závod 1

Kdo vyrazil v sobotu 19. 10. 2019 na Hartu na houby, byl nejspíš dost v šoku. V lese ten den nerostly houby ale oranžovo-žluté lampiony, čili kontroly pro závod v orientačním běhu. Závodu se ten den zúčastnilo přibližně 450 běžců od nejmenších prcků po seniory. Závod proběhl za slunečného podzimního počasí, bez zranění. Organizaci perfektně zvládl Jizerský klub OB Frýdlant.

Sbírat houby ale v této situaci zkrátka nebylo možné. Každou chvíli se z houští vynořil nějaký zpocený běžec a s divokým výrazem ve tváři "profuněl" kolem. Mohli jste potkat i malé „Jeníčky a Mařenky“, kteří bezradně postávali s mapou a ptali se kolem běžících na cestu. Pro děti byl připravený i tzv. dětský závod, na kterém si mohly vyzkoušet označování kontrol a získat sladkou odměnu.

O tři týdny později, 9.11. se konal v blízkosti Frýdlantu další závod, tentokrát na Zátiší u Loupežnické jeskyně. Organizoval ho oddíl OK Chrastava. Počasí bylo tentokrát velmi podzimní, chladné a deštivé. Běžci dobíhali mokří a zablácení, ale přesto spokojení. Orienťák totiž není sport pro žádné princezny.

Kdybyste si chtěli orientační běh někdy vyzkoušet, ačkoliv nejste členy žádného oddílu, stačí si najít závod na webech https://oris.orientacnisporty.cz/. U každého závodu jsou rozepsány podmínky a místo konání (ačkoliv letos už sezóna končí). Nemusíte se předem registrovat, zaplatíte jen drobný poplatek (40 - 80 korun) a organizátoři vám zapůjčí na závod čip. Můžete si vybrat i jednoduchou trasu po fáborkách a jít společně s dětmi, které hledání kontrol a čipování baví skoro stejně, jako hledání hub.

Děkuji všem organizátorům závodu za jejich přípravu a zdárný průběh a již nyní připravujeme závod oblastního závodu v jarním období podél Bulovského potoka. A velké poděkování směřuje k zastupitelů města Frýdlantu, kteří nás finančně podpořili příspěvkem, který byl využit především k mapování prostory a následné revizi mapy.

Bloudění zdar

Jiří Havel – Předseda jizerského klubu Frýdlant   

orientační závod 2, obrázek se otevře v novém okně

14.11.2019 10:50:39 | přečteno 394x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load