ENDEFRRUPLNLSPIT

Frýdlantské gymnázium pokračuje v projektu Erasmus+

Gymnázium Frýdlant Erasmus

Již šestým rokem se Gymnázium Frýdlant účastní projektů Erasmus+. Poslední dva roky se studenti v rámci tohoto projektu zabývali přírodovědným tématem a zkoumali vodu, letos začíná dvouletý projekt na téma "Fake news v časech demokracie". Erasmus+ je projekt, na kterém nepracujeme pouze ve škole, ale naši žáci vyjíždějí na sympózia do jednotlivých zemí, tedy do Německa, Slovinska a Nizozemí. Spolupracujeme tedy s gymnázii v Gersthofen, Nove Gorici a Hoornu. Z každého státu vyjede na sympózium vždy deset žáků spolu se dvěma vyučujícími a účastní se programu v hostitelské zemi. Žáci jsou ubytováni v rodinách, veškeré náklady na cestu i program jsou hrazeny z projektu.

V loňském školním roce navštívili žáci sexty Gersthofen, septimy Novou Gorici, letos vycestovala věkově smíšená skupina do Hoornu a hostili jsme setkání škol u nás ve Frýdlantu. Projekt s tématem Voda skončil v srpnu 2019, ale hned od září 2019 začínáme nový projekt s tématem „Fake news v časech demokracie“.  Projekty jsou finančně podpořeny Evropskou Unií z programu Erasmus+.

Je to jedinečná šance poznat nejen cizí zemi, ale zažít i atmosféru v tamější škole a celém kulturním prostředí. Tedy něco, co obyčejný turista zažít nemůže. Navíc je důležitým přínosem užívání cizích jazyků, jak němčiny, tak angličtiny a to nejen na komunikační, ale i odborné úrovni. Díky projektu navazují naši studenti nová přátelství a hodiny strávené v lavicích při výuce cizího jazyka mají hned praktické využití. Máme radost, že během léta vyrazilo několik našich studentů do zahraničních rodin i samostatně.

Mgr. Pavel Čumpelík
ředitel Gymnázia Frýdlant

6.9.2019 11:28:33 | přečteno 795x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load