ENDEFRRUPLNLSPIT

Frýdlant propaguje město i Valdštejnské slavnosti na veletrzích

Veletrh Drážďany 1

Na veletrhu cestovního ruchu v Drážďanech, který nese název Reisemesse Dresden, zvalo v pátek 25. ledna 2019 tamní návštěvníky na Valdštejnské slavnosti 2019 město Frýdlant. Na největší kulturně-společenskou akci Frýdlantu, která se uskuteční třetí víkend v květnu ve dnech 17. - 19. 5. 2019, lákali kostýmovaní pracovníci Turistického informačního centra Frýdlant. A měli úspěch.

Veletrhu v Drážďanech se Frýdlant zúčastnil coby partner Libereckého kraje, který se na něm prezentoval spolu s dalšími turistickými regiony pod záštitou CzechTourismu, jehož cílem je koordinovat propagaci České republiky jako turistické destinace. Prezentační prostory CzechTourismu jsou každoročně typické originálním vzhledem. Czech Tourism má vždy zpracovaný vizuál prezentačního ostrůvku, který je založen na národních barvách – modré, červené a bílé. Prezentace turistické destinace Česká republika tak vypadá jednotně a uceleně.

Zástupci Frýdlantu rozdávali návštěvníků nejen pozvánky na Valdštejnské slavnosti a velmi vyvedené kalendáříky s motivem slavností, ale také další propagační předměty, které pro své turisty každoročně město chystá. "Největší úspěch sklidily dvě loňské novinky – leták s názvem Vyhlídkový okruh a materiál nazvaný Památky a zajímavosti Frýdlantu. První s vyhlídkovým okruhem prezentuje zajímavá místa a památky v centru města a okolí zámku tvořící trasu vhodnou k procházce. Obsahuje plán města pro lepší orientaci návštěvníků a popisky k jednotlivým zastavením. Druhý materiál představující památky a zajímavosti Frýdlantu prezentuje objekty, jež je možné navštívit v rámci běžných otevíracích dob. Jedná se zejména o muzea (radniční i Špitálek), betlém, kostel Nalezení sv. Kříže a Státní hrad a zámek Frýdlant," říká Ing. Jana Kotrmanová z Turistického informačního centra Frýdlantu. 

Veletrh Drážďany 2, obrázek se otevře v novém okně

Frýdlant přitom podle ní většina návštěvníků veletrhu zná, často vyprávějí, že ve městě již byli, že navštívili zámek i centrum města. Zájem o Frýdlant je většinou spojen se zájmem o celý Frýdlantský výběžek, jako ucelenou část Turistického regionu Jizerské hory. Taktéž o Valdštejnských slavnostech mají němečtí návštěvníci veletrhu povědomí. Osobnost Albrechta z Valdštejna je v Německu známá nejen z historického hlediska, ale zejména také díky romantickému spisovateli Friedrichu Schillerovi, tvůrci divadelní trilogie Valdštejnův Tábor, Piccolominiové a Valdštejnova smrt.

Veletrh v Drážďanech není jediným, na kterém se letos město prezentovalo. Zástupci Frýdlantu vyrazí ještě například na veletrh v Hradci Králové nebo v Jablonci nad Nisou. "Na veletrhu v Jablonci nad Nisou, který se koná 15. a 16. března, bude mít Město Frýdlant svůj vlastní prezentační stánek a pro návštěvníky tohoto veletrhu jsme si připravili překvapení v podobě speciální prezentace Valdštejnských slavností. A proto srdečně zveme zájemce na návštěvu našeho prezentačního stánku na veletrhu Euroregion Tour Jablonec nad Nisou," uzavírá Jana Kotrmanová. 

Více o Valdštejnských slavnostech 2019 najdete zde

30.1.2019 15:04:37 | přečteno 373x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load