ENDEFRRUPLNLSPIT

Zdravotnický rozcestník pro Frýdlantsko aneb Kam se vydat pro pomoc a radu

vykřičník

Frýdlantští pozor! Právě jsme vstoupili do nelehkého období, kdy provozování naší nemocnice přejímá jedna firma od druhé. Je to období složité, držíme palce všem zúčastněným, aby to zvládli co nejrychleji. Jak se ale v tuto dobu orientovat v ordinacích a službách a kam s jakým problémem jet či jít? S tím by Vám chtěly pomoci i následující řádky.

Základem vždycky byli a také zůstávají praktičtí lékaři. Každý člověk má toho svého, u kterého je registrovaný, a na něj by se měl se svými obtížemi obracet. Ordinační dobu si jistě každý zjistí nebo zná. Pokud není zbytí a je třeba řešit běžná onemocnění nebo bolest po pracovní době, lze vyhledat lékařskou pohotovost.

Pohotovost ve Frýdlantu funguje od 1. července 2018 pod hlavičkou Krajské nemocnice Liberec v jejích prostorách plicní ambulance ve Fügnerově ulici ve Frýdlantu. Je namístě si zopakovat ordinační dobu pohotovosti:

PO – ČT: 18 – 21 hodin

PÁ: 17 – 21 hodin

SO, NE a svátky: 9 – 18 hodin


Telefonní číslo na pohotovost je 770 164 424.

Slouží ji erudovaní zkušení lékaři s kompletním vybavením, jako má pohotovost v Liberci.

Složitější situace nastává v případě zranění. Pokud se stane úraz v běžnou pracovní dobu ve všední den, ošetří Vás lékaři v Nemocnici Frýdlant v chirurgické ambulanci. Výjimkou jsou komplikovanější zlomeniny, podezření na zranění vnitřních orgánů apod., ale přesný výčet diagnóz přesahuje rámec tohoto sdělení. O případném přesunu rizikových pacientů na pracoviště vyššího typu, tedy do Liberce, rozhoduje lékař chirurg po Vašem vyšetření.

Mimo uvedenou pracovní dobu, tedy odpoledne, v noci a o víkendech nám všem nezbývá nic jiného, než se vydat v případě zranění do Liberce na traumatologickou ambulanci krajské nemocnice. Nebo můžeme samozřejmě podle povahy úrazu vyčkat do druhého dne na vyšetření v místní chirurgické ambulanci.

Rozcestník se nezabývá náhlými život ohrožujícími stavy, těžkými úrazy, autohaváriemi. V těchto případech je nutné stejně jako doposud přivolat zdravotnickou záchrannou službu (tzv. „rychlou“) telefonním číslem 155. Pozor! Počet posádek se zatím na Frýdlantsku měnit nebude, a proto si musíme všichni být vědomi, že je třeba se na záchranáře obracet opravdu jen v případě vážných stavů! Nesmíme je využívat kvůli přepravě do nemocnice k lékaři na vyšetření, ale pro přivolání pro záchranu života!

Nezoufejte, takto popsaná situace by měla trvat jen několik nezbytných měsíců, maximálně první pololetí roku 2019, než liberecká nemocnice ukončí převzetí frýdlantské nemocnice a obnoví celodenní nepřetržitý provoz jak chirurgické tak doufejme i interní ambulance.

MUDr. Šárka Pokorná

19.12.2018 14:33:51 | přečteno 1404x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load