ENDEFRRUPLNLSPIT

Volnočasový areál Strmá naproti skateparku se otevřel veřejnosti

Areál Strmá 5

Cyklistická trať s boulemi a klopenými zatáčkami pro lehké skákání na kole, sportovní herní prvky pro děti, seniory i hendikepované, kvalitní bezbariérové sociální zázemí čítající toaletu i sprchu nebo také zázemí pro návštěvníky nabízející třeba stojany na kolo, místo pro posezení nebo ohniště. To vše je součástí nového Areálu volnočasových aktivit Strmá ve Frýdlantě, který byl oficiálně otevřen v pondělí 11. června 2018. 

Projekt rozšířil nabídku doprovodné infrastruktury a služeb cestovního ruchu ve Frýdlantu. „Areál volnočasových aktivit Strmá Frýdlant má sloužit turistům, návštěvníkům i místním obyvatelům jako bezpečná zóna pro volnočasové aktivity. Věřím, že si ho oblíbí rodiny s dětmi, mladí lidé, ale i senioři či zdravotně hendikepované osoby. Na všechny je v areálu pamatováno, ať už workoutovým hřištěm pro cvičení s vlastní vahou těla, tratěmi pro dětské i starší vyznavače terénní cyklistiky, sportovními a herními prvky nebo odpočinkovou zónou s ohništěm,“ říká starosta Frýdlantu Ing. Dan Ramzer.

Areál volnočasových aktivit Strmá však není jen o herních a cvičebních prvcích, ale i o potřebném sociálním zázemí. „V okolí Strmé ulice, ve které je i skatepark a vedou tudy cyklistické a pěší trasy, dosud sociální zázemí chybělo. Jsme rádi, že se to díky tomuto projektu změnilo a že zde vyrostlo nejen sociální, ale i technické zázemí. Rozhodně se tím zvýšila kvalita doprovodné infrastruktury cestovního ruchu,“ podotýká vedoucí investičního oddělení Městského úřadu Frýdlant, Bc. Zdena Ubiasová. Sociální zázemí bude otevřeno každý den po celou otevírací dobu.

V období od 1. 5. do 30. 9. je volnočasový areál veřejnosti otevřen denně od 8.00 do 21.00 hodin. V období od 1. 10. do 30. 4. denně od 8.00 do 17.00 hodin. Každý návštěvník je povinen při návštěvě areálu dodržovat provozní řád.

Finančně se na vzniku areálu částečně podílelo Ministerstvo pro místní rozvoj, které finance uvolnilo z podprogramu "Rozvoj základní a doprovodné infrastruktury v cestovním ruchu". 

Otevření volnočasového areálu Strmá

Areál Strmá 1

Areál Strmá 1

 
Areál Strmá 3

Areál Strmá 3

 
Areál Strmá 2

Areál Strmá 2

 
Areál Strmá 4

Areál Strmá 4

 
Areál Strmá 5

Areál Strmá 5

 
Areál Strmá 6

Areál Strmá 6

 
Areál Strmá 7

Areál Strmá 7

 
Areál Strmá 8

Areál Strmá 8

 
Areál Strmá 9

Areál Strmá 9

 
Areál Strmá 10

Areál Strmá 10

 
Areál Strmá 11

Areál Strmá 11

 
Areál Strmá 12

Areál Strmá 12

 
Areál Strmá 13

Areál Strmá 13

 
Areál Strmá 14

Areál Strmá 14

 
 
6.6.2018 8:29:31 | přečteno 3529x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load