ENDEFRRUPLNLSPIT

Ve škole v Bělíkově ulici se probírala budoucnost okolní lokality

setkání Bělíkova 8 kopie

Dvě části mělo ve středu 28. března 2018 setkání občanů s vedením Frýdlantu v prostorách základní školy v Bělíkově ulici. Vedle tradičního setkání starosty Frýdlantu Dana Ramzera a místostarosty Jiřího Stodůlky, které bylo třetím zastavením na jejich letošní cestě po jednotlivých částech Frýdlantu, se probírala také územní studie lokality, nazvané Novoměstská II. Na setkání, které mělo mimo jiné ukázat, jakým směrem chtějí tamní obyvatelé nasměrovat rozvoj svého okolí, dorazilo pouze 15 lidí. I tak bylo ale jednání podnětné.

V první části podvečera se debata občanů s vedením města týkala právě rozvoje lokality Novoměstská II., tedy prostoru od Novoměstské ulice směrem k fotbalovému hřišti s umělou trávou, k bývalé Střelnici a prostoru sídlišť v ulicích Lesní, Bělíkova, Družstevní a Březová. „Studie má ukázat, jakým směrem by se mohl rozvoj lokality v příštích zhruba dvaceti letech ubírat. Město samozřejmě nějaké nápady má, chceme ale hlavně zjistit, co si přejí sami obyvatelé této lokality. Proto jsem už provedli dotazníkové šetření a teď došlo na veřejné projednávání. Zjišťovali jsme na něm, co lidé v lokalitě chtějí, co naopak nechtějí, co je tam trápí a jak se staví k některým našim nápadům. To vše za přítomnosti architektů, kteří na základě vyhrané soutěže budou územní studii vytvářet,“ řekl starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Hovořilo se o problémech s parkováním v lokalitě, možnosti doplnění herních prvků nebo vytvoření jakéhosi centrálního prostoru. Obyvatelé lokality zmínili potřebu obchodu, dalších lamp veřejného osvětlení nebo přístřešků na nádoby na odpady. „Mezi připomínkami, které padly, byla i prosba o co nejmenší zásahy do zeleně. Jsem rád, že architekti občany ujistili, že dendrologickým zásahům se sice při obnově území nevyhnou, nicméně nebudou nikterak drastické a pokácené stromy budou nahrazovány novými,“ uvedl místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůlka.

Architekti mají již připravený první návrh řešení lokality Novoměstská II., teď do něj zapracují i návrhy veřejnosti a města. Poté bude vyhlášeno další veřejné projednávání, na kterém bude občanům předloženo několik variant řešení lokality.

V druhé části středečního setkání už došlo na klasickou debatu s vedením Frýdlantu o problémech či podnětech z celého města. „Obyvatele sídlišť trápí nedostatek parkovacích míst, který se snažíme řešit. Například v Bezručově a Družstevní ulici přibude letos 30 parkovacích míst. Komplexní řešení tohoto problému by měla nicméně přinést chystaná územní studie,“ připomněl místostarosta Frýdlantu. S občany pak řešil problém průchodnosti chodníku u nemocnice, který je především pro maminky s kočárky kvůli autům naraženým přední částí vozu na chodník, úzký. Tento problém by měly už v příštích týdnech vyřešit speciální dorazy na koncích parkovacích míst, které auto přes kraj chodníku nepustí.

Návštěvníci setkání se pak zajímali o postoj města k možné koupi bývalého Slezanu nebo o osud autokempu. „Jeho obnova až dosud stála na nepřítomnosti kanalizace v lokalitě Hág. Tu budeme ale letos dokončovat a tak rozvoji nestojí už nic v cestě. Těším se, že se do autokempu brzy vrátí život a že v něm lidé časem najdou i koupaliště, které tam plánujeme a které jim ve městě chybí,“ dodal starosta Frýdlantu. Setkání s občany ukončilo ve škole v Bělíkově ulici poděkování zdejších obyvatel za práci, kterou město odvádí. Ať v oblasti investic, obnovy komunikací, zeleně nebo péče o celkový rozvoj města v řadě odvětví.

Příští setkání starosty a místostarosty Frýdlantu s občany je naplánováno na středu 4. dubna 2018. Proběhne opět od 17.00 hodin, tentokrát v prostorách rozhledny.

setkání Bělíkova

setkání Bělíkova 1

setkání Bělíkova 1

 
setkání Bělíkova 2

setkání Bělíkova 2

 
setkání Bělíkova 3

setkání Bělíkova 3

 
setkání Bělíkova 4

setkání Bělíkova 4

 
setkání Bělíkova 5

setkání Bělíkova 5

 
setkání Bělíkova 6

setkání Bělíkova 6

 
setkání Bělíkova 7

setkání Bělíkova 7

 
setkání Bělíkova 8

setkání Bělíkova 8

 
setkání Bělíkova 9

setkání Bělíkova 9

 
 
28.3.2018 23:01:40 | přečteno 663x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load