ENDEFRRUPLNLSPIT

V úterý si nenechte ujít autorské čtení frýdlantské rodačky

Na tahu je trpaslík

Ve výstavní síni frýdlantské radnice proběhne v úterý 27. března 2018 autorské čtení frýdlantské rodačky Bohumily Hermannové. Od 17.00 hodin tam bude číst ze své knihy Na tahu je trpaslík. Těšit se můžete na plejádu příhod, průšvihů, mrzutostí i drobných radostí, které jí coby středoškolskou učitelku provázely jejím profesním životem ve třídách, sborovnách i jinde.

Bohumila Hermannová strávila před tabulí více než pětačtyřicet let. Své vzpomínky na toto období představuje ve svém autobiografickém románu Na tahu je trpaslík, jehož námětem jsou autorčiny dlouholeté učitelské zkušenosti. S humorem a pochopením pro studentské šarády autorka poodhaluje jemné předivo událostí, komické i tragikomické situace, které po celá desetiletí utvářejí každodenní život ve škole. Na pozadí jediné klasifikační porady se tak před čtenářem pootvírá svět, který je na hony vzdálený běžné představě široké veřejnosti.

Příběhy mnohých postav, jejich osobní starosti i často až tragikomická malichernost problémů, s nimiž se musejí v práci potýkat, vede autorku k názoru, že naše osudy nebývají vždy v rukou duchovních obrů, naopak, že až příliš často je "na tahu trpaslík".

Vstupné na autorské čtení je dobrovolné. 

27 3  autorskĂ© ÄŤtenĂ­ Hermannová, obrázek se otevře v novém okně

26.3.2018 11:13:51 | přečteno 382x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load