ENDEFRRUPLNLSPIT

V městském kině se bude besedovat o pitné vodě a Turówu

Turow1

Přijde Frýdlantsko o vodu? Jak velkou hrozbou je pro tuto oblast v souvislosti s možnou ztrátou podzemní vody chystané rozšíření a prohloubení polského hnědouhelného povrchového dolu Turów? Jaké kroky lze podniknout, aby se zabránilo nejhoršímu? Na takové otázky se bude snažit ve středu 12. září 2018 dát odpověď beseda nazvaná Turów a pitná voda, kterou v městském kině Frýdlant připravilo město Frýdlant ve spolupráci s Frýdlantskou vodárenskou společností, a.s. (FVS) a Dobrovolným svazkem obcí Mikroregionem Frýdlantsko. Beseda začíná v kině v 17.00 hodin. 

Během podvečera bude prezentována studie „Posouzení dopadů plánovaného rozšíření těžby ložiska Turów na zásobování pitnou vodou a likvidaci odpadních vod na území ve správě FVS, a.s. a návrh souvisejících opatření“ z roku 2015 včetně doplnění z roku 2016 a obdobné problematiky v okolí Hrádku nad Nisou a Chrastavy. Představen bude i hydrogeologický projekt „Studium vlivu pokračování těžby hnědého uhlí v dole Turów v Polsku na podzemní a povrchové vody v České republice.“

O problému promluví také starosta Frýdlantu Dan Ramzer a starosta obce Heřmanice Vladimír Stříbrný. Představeny budou i kroky, které už Frýdlantsko pro zachování vody udělalo, včetně probíhající rekonstrukce úpravny vody v Bílém Potoce.

Podrobný program najdete v pdf ikona souboruzde.

pozva´nka Turow nahled, obrázek se otevře v novém okně

Pozvánka v pdf je ikona souboruzde.

10.9.2018 15:37:08 | přečteno 598x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load