ENDEFRRUPLNLSPIT

V Černousích byl vyhlášen krajský psovod roku

psovod roku 6

Psovodem roku Krajského ředitelství Policie Libereckého kraje se stal podpraporčík Ladislav Hyttych ze skupiny kynologických činností v Liberci. Jako vítěz soutěže Psovod roku byl slavnostně vyhlášen v pátek 14. prosince 2018 v prostorách kynologické stanice policie v Černousích. 

Psovoda roku vyhlašuje každoročně krajský ředitel Ředitelství Policie Libereckého kraje. Letos už po deváté. "Ocenění je udělováno za nějaký konkrétní významný čin, který ten psovod udělal, většinou za záchranu lidského života. Jinak tomu nebylo ani letos, kdy se psovodem roku stal podpraporčík Ladislav Hyttych ze skupiny základních kynologických činností Liberec. V lednu tohoto roku totiž nalezl muže, po kterém bylo vyhlášeno pátrání a u kterého hrozilo, že spáchá sebevraždu. Bohužel obavy byly oprávněné a ve chvíli, kdy Ladislav Hyttych muže objevil, došlo už ke značné ztrátě krve pohřešovaného vlivem podřezaných žil. Nicméně díky včasnému a správnému poskytnutí první pomoci se podařilo muže zachránit a včas převézt do nemocnice. Takže nakonec vše skončilo dobře," popisuje vedoucí oddělení služební kynologie Krajského ředitelství Policie Libereckého kraje, major Aleš Jehlička.

"Byla to pro mě velmi silná událost právě tím, že se jednalo o záchranu života. Muže jsme hledali v terénu kolem Hrádku nad Nisou a na chvíli, kdy jsem ho nalezl pořezaného, asi nikdy nezapomenu. A jsem rád, že se mi podařilo život mu zachránit," říká psovod roku 2018 Libereckého kraje Ladislav Hyttych. Cenu nicméně považuje nejen za ocenění této jedné akce, ale své celoroční práce. 

V současné době má Policie ČR v Libereckém kraji 29 psovodů. Rozmístěni jsou po územních odborech Semily, Jablonec nad Nisou, Liberec a Česká Lípa. V Černousích pak funguje navíc ještě skupina speciálních kynologických činností. Slouží v ní čtyři psovodi. 

Předání ocenění Psovod roku 2018 byl v Černousích přítomen i starosta Frýdlantu Dan Ramzer. "Vítězi můžu jen poblahopřát k tomu, že svými zkušenostmi a svým přístupem zachránil lidský život. Jsem rád, že si své ocenění přebral právě tady na Frýdlantsku, které poskytuje psovodům tradičně zázemí. Ať jde o tyto psovody policejní nebo o psovody z výcvikového střediska Celní správy v Heřmanicích," uzavírá Dan Ramzer.

psovod roku 2018

psovod roku 6

psovod roku 6

 
psovod roku 1

psovod roku 1

 
psovod roku 2

psovod roku 2

 
psovod roku 5

psovod roku 5

 
psovod roku 3

psovod roku 3

 
 
17.12.2018 10:27:41 | přečteno 704x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load