ENDEFRRUPLNLSPIT

Starosta Frýdlantu žádá vládu o rychlejší řešení dopravní obslužnosti Frýdlantska

setkání s vládou 5

S žádostí o podporu a zařazení mezi důležité priority výstavby nové komunikace I/13 v úseku Krásná Studánka – Dětřichov předstoupil v úterý 13. března 2018 na setkání členů vlády v sídle Libereckého kraje starosta Frýdlantu Dan Ramzer. Žádost, podepsanou zástupci všech starostů obcí a měst Frýdlantského výběžku předal premiérovi vlády Andreji Babišovi, ministru dopravy Danu Ťokovi a hejtmanovi Libereckého kraje Martinu Půtovi.

Žádost jsme premiérovi, ministru dopravy i hejtmanovi kraje předali jménem více než 25 tisíc obyvatel Frýdlantského výběžku, kteří se denně potýkají s problematickým spojením výběžku s Libercem a zbytkem republiky. Výstavba nové dopravní tepny je pro náš region v současné době zásadní limitou stávajícího i budoucího rozvoje celého Frýdlantska. A to s ohledem na zdravotní obslužnost regionu, bezpečnost dopravy v zimě, při povodních nebo jiných událostech, kvůli pracovním příležitostem našich obyvatel či jejich dopravě do průmyslových zón v Liberci i do dalších míst, kde mají práci. Vliv má komunikace i na podnikatelské příležitosti na Frýdlantsku,“ říká starosta Frýdlantu Dan Ramzer s tím, že Albrechtický kopec představuje obrovský logistický limit, podobně jako Oldřichovské sedlo. Kvůli tomuto limitu odešla z Frýdlantska spousta firem. Buď do Liberce do průmyslové zóny nebo úplně z regionu. My ale potřebujeme, aby u nás naopak firmy našly vhodné místo pro své působení, což se bez přijatelného dopravního spojení s okolím asi nestane. Věřím, že náš apel vláda vyslyší a pomůže nám stavbu nové části silnice I/13 urychlit,“ doplňuje Dan Ramzer.

Znění žádosti o podporu a urychlení výstavby nové komunikace mezi Krásnou Studánkou a Dětřichovem na trase I/13 si můžete přečíst ikona souboruzde.


 

setkání s vládou v LK

setkání s vládou 1

setkání s vládou 1

 
setkání s vládou 2

setkání s vládou 2

 
setkání s vládou 3

setkání s vládou 3

 
setkání s vládou 4

setkání s vládou 4

 
setkání s vládou 5

setkání s vládou 5

 
setkání s vládou 6

setkání s vládou 6

 
setkání s vládou 7

setkání s vládou 7

 
setkání s vládou 8

setkání s vládou 8

 
 
13.3.2018 16:21:24 | přečteno 872x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load