ENDEFRRUPLNLSPIT

Mladí hasiči z Frýdlantu měřili síly v krajských závodech

závody JBC 10

Krajského kola hry Plamen a celoroční činnosti Dorostu Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska se o víkendu 8. - 10. června 2018 zúčastnili mladí hasiči z Frýdlantu. Ve velké konkurenci se rozhodně neztratili. Dětem utekl v jejich kategorii postup na mistrovství republiky o pouhé dva body, v kategorii dorostenek nenechala Nikola Nováková nic náhodě a svůj postup na mistrovství  si vybojovala. 

Družstvo dětí, které v pátek a v sobotu 8. a 9. června na atletickém stadionu v Jablonci nad Nisou bojovalo o co nejlepší umístění v šesti soutěžních disciplínách, bylo složeno z těchto dětí: Josef Vovček, Roman Raszka, Dominika Hymmelová, Nikola Nováková, Tomáš Ječný, Jan Mráz, Jan Rajský, Jaroslav Lenhart, Karolína Košunová a Kevin Neuman. "Děti se opravdu snažily, dvě disciplíny dokonce vyhrály, nakonec ale jejich bodový zisk stačil jen na třetí místo. Je to obrovská škoda, protože od postupu na mistrovství republiky je dělily pouhé dva body," říká vedoucí kroužku mladých hasičů Sboru dobrovolných hasičů Frýdlant Jiří Kokta. 

Zatímco děti závodily ve skupinách, dorostenci v neděli závodili každý za sebe. Soutěžili ve dvou disciplínách - v běhu na 100 metrů překážek a v dvojboji. Bezkonkurenčně nejúspěšnější byla z frýdlantských Nikola Nováková, která v kategorii středních dorostenek skončila na prvním místě. "Nominovala se tím na mistrovství republiky, které proběhne začátkem července v Plzni," podotýká Jiří Kokta. 

V kategorii mladších dorostenců pak skončil Roman Raszka na čtvrtém místě, stejně jako Miroslav Žebro v kategorii středních dorostenců. V této kategorii se pak další frýdlantský dorostenec Jaroslav Lenhart umístil na devátém místě. 

hasičské závody Jablonec

závody JBC 1

závody JBC 1

 
závody JBC 2

závody JBC 2

 
závody JBC 3

závody JBC 3

 
závody JBC 4

závody JBC 4

 
závody JBC 5

závody JBC 5

 
závody JBC 6

závody JBC 6

 
závody JBC 7

závody JBC 7

 
závody JBC 8

závody JBC 8

 
závody JBC 9

závody JBC 9

 
závody JBC 10

závody JBC 10

 
závody JBC 11

závody JBC 11

 
závody JBC 12

závody JBC 12

 
 
15.6.2018 15:26:12 | přečteno 2239x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load