ENDEFRRUPLNLSPIT

Manželé Pelantovi oslavili zlatou svatbu

API 9724

Padesát let společné cesty životem v pevném manželství mají za sebou Ladislav a Jitka Pelantovi z Frýdlantu, kteří v sobotu 24. února 2018 oslavili v obřadní síni frýdlantské radnice svou zlatou svatbu. Obřad v ní přitom měli poprvé. Když se přesně před padesáti lety brali, stáli před oddávajícím v Liberci, kde tenkrát bydleli.

Ladislav Pelant se se svojí budoucí ženou Jitkou Kropáčkovou seznámil v roce 1967 v Machníně, odkud Ladislav pochází. Svatbu měli o rok později v Liberci, kde v té době už bydleli a odkud pochází Jitka. Společně vychovali dvě dcery, Marcelu a Laďku, dnes se díky nim těší ze čtyř vnoučat. Tří vnuků a jedné vnučky. 

Do Frýdlantu se Pelantovi přistěhovali v roce 1985. Jitka tu až do důchodu pracovala v Elitexu, Ladislav pokračoval ve své práci u policie. Zařazen byl k pohraniční policii v Habarticích. I v důchodu jsou oba velmi činní, pomáhají kde mohou a jsou platnou součástí spolku Baráčníků ve Větrově. Pravidelně se také účastní akcí, které pro aktivní seniory pořádá město Frýdlant. 

Při zlaté svatbě si Jitka s Ladislavem za přítomnosti části rodiny a přátel znovu řekli své ano. „Podobné svatby jsou pro nás vždycky velkou událostí. Od těch tradičních, kdy před námi stanou snoubenci, se liší. Hlavně atmosférou. Lidé po padesáti letech manželství už spoustu věcí vědí a mají za sebou a tak pro ně i obřad znamená něco trochu jiného. Vnímají ho intenzivněji,“ říká matrikářka městského úřadu ve Frýdlantu Ivana Spatzierová.

Během obřadu, který je jinak stejný jako u klasických svateb, pronáší ale oddávající trochu jiný projev. „Vždycky se u těchto dlouholetých manželů zajímáme, jaký je jejich osud. S čím se museli potýkat, co překonávali, jaké byly jejich největší radosti. Tomu také uzpůsobuji svůj projev. Tihle lidé do manželství hodně investovali a tento osobní projev je mým malým poděkováním za to,“ vysvětlil starosta Frýdlantu Dan Ramzer, který zlatou svatbu vedl.

Manželům na závěr on i matrikářka Ivana Spatzierová popřáli hodně štěstí do dalších společných let.

zlatá svatba Pelantovi

API 9635

API 9635

 
API 9642

API 9642

 
API 9652

API 9652

 
API 9724

API 9724

 
API 9642 kopie

API 9642 kopie

 
 
7.3.2018 8:20:01 | přečteno 1492x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load