ENDEFRRUPLNLSPIT

Jednání o zajištění lékařské pohotovosti pro Frýdlantsko pokračují

Další jednání kvůli reálně hrozícímu konci lékařské pohotovosti na Frýdlantsku mají za sebou představitelé města Frýdlant, lékařů regionu a Libereckého kraje. Společně se sešli se zástupkyní Krajského úřadu Libereckého kraje pro oblast zdravotnictví ve středu 6. června 2018 opět v prostorách frýdlantské radnice. Město na této schůzce zastupoval starosta Dan Ramzer a místostarosta Jiří Stodůlka.

„Středeční jednání bylo velmi věcné. Od zástupkyně praktických lékařů a specialistů Frýdlantska MUDr. Šárky Pokorné jsme dostali seznam lékařů, kteří jsou v případě, že Nemocnice Frýdlant s.r.o. nebude od července schopná zajistit pro Frýdlantsko pohotovost, ochotni ji sami sloužit. Hovořilo se také o prostorách, ve kterých by tuto pohotovost sloužili. Vzhledem ke krátkému času, který na řešení případné krize ve zdravotnictví na Frýdlantsku máme, jde o vybavené fungující ordinace. Ještě ale není přesně určeno, která z těch možných to nakonec bude,“ říká starosta Frýdlantu Dan Ramzer. Jisté je jen to, že nepůjde o žádnou ordinaci v prostorách Nemocnice Frýdlant s.r.o., kterou provozuje zdravotnická skupina EUC a.s. „To, že nebude pohotovost provozována v nemocnici Frýdlant ani pod její hlavičkou, bylo totiž hlavní podmínkou praktických lékařů i specialistů, kteří jsou ochotni pohotovost ve Frýdlantu od léta sloužit. Nic na tom nezmění ani prohlášení, že je EUC připravena poskytnout pro pohotovost zázemí. Lékaři prostě nechtějí svoje jména s EUC spojovat,“ vysvětluje místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůlka.

Středečního jednání se zúčastnil také zástupce Libereckého kraje, náměstek hejtmana pověřený vedením resortu zdravotnictví, MUDr. Přemysl Sobotka. „Převzal si konkrétní seznam lékařů, ochotných zajistit na Frýdlantsku pro 25 tisíc místních lidí pohotovost v určené hodiny po pracovní době nemocnice. Teď bude společně s lékaři pilovat rozpis služeb na prázdniny. Řeší také zajištění právních věcí, které jsou k poskytování pohotovosti praktiky a specialisty Frýdlantska potřeba, komunikaci s Krajskou nemocnicí Liberec nebo finanční stránku věci,“ doplňuje starosta Dan Ramzer.

Příští jednání týkající se možného zajištění pohotovosti praktickými lékaři a specialisty Frýdlantska je naplánováno na úterý 12. června 2018. V tento den proběhne jednak valná hromada starostů Frýdlantska na zasedání Dobrovolného svazku obcí Mikroregionu Frýdlantska, poté i jednání Komise Rady města Frýdlantu pro řešení zdravotní obslužnosti ORP III. Frýdlant. Po těchto jednáních by měl být znám jednak postoj všech starostů na možné zajištění pohotovosti lékaři Frýdlantska, pak také konkrétní postoj komise nebo Všeobecné zdravotní pojišťovny. A známé by mělo být i místo, kde by mohla pohotovost v případě, že ji nebude frýdlantská nemocnice schopna poskytovat, fungovat. „Ostatně jasno snad už bude i v tom, jestli bude Nemocnice Frýdlant s.r.o. schopna ještě půl roku pohotovost poskytovat, nebo zda skutečně od 1. 7. 2018 s jejím provozem končí. To jsme se totiž stále ještě nedozvěděli. Věřím, že se tentokrát nemocnici podaří termín oznámení této velmi důležité informace, který si nemocnice sama určila a kterým je 11. 6. 2018, dodržet,“ uzavírá starosta Frýdlantu.

7.6.2018 13:34:35 | přečteno 828x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load