ENDEFRRUPLNLSPIT

Frýdlantské kino nabídne návštěvníkům lepší zvuk

PER 5278

Lepší zvuk při promítání filmů i během alternativních akcí, jako jsou divadelní představení, přímé přenosy nebo přednášky. To přinese Městskému kinu Frýdlant modernizace, která se tentokrát týká zvuku. Hotová se vším všudy má být do února letošního roku.  

Na modernizaci získalo kino ve Frýdlantu dotaci ze Státního fondu kinematografie. Činí zhruba 250 tisíc korun, stejnou částkou pak na akci přispívá Město Frýdlant ze svého rozpočtu. „Díky modernizaci bude mít kino kvalitnější a modernější zvukový systém. Na některých místech ten současný už dosluhoval,“ popisuje vedoucí kina Frýdlant Petr Gondkovský. V rámci modernizace dojde i k další důležité inovaci. „Kabina bude nově pomocí kabelů propojena s rozvaděči po obou stranách pódia a bude možné přímo z ní ovládat všechny důležité prvky kina. A sice zvuk, světlo i oponu. Velkým přínosem to bude především u alternativních akcí, které v našem kině pořádáme poměrně často. Například u divadelních představení, školních akcí, školení či u přednášek. Až dosud se každý z prvků ovládal z jiného místa,“ doplňuje Petr Gondkovský.

Zatímco lepší zvuk si budou moci návštěvníci užít při filmové projekci či divadle už během ledna, na sloučení ovládání zvuku, světla i opony si kino pravděpodobně ještě pár týdnů počká. Nicméně modernizace bude se vším všudy hotová do konce února.

Frýdlantské kino rozkvétá do krásy dlouhodobě. Po povodních v roce 2010 se dočkalo nových sedaček a rekonstrukce interiéru, před pěti lety prošlo digitalizací, která umožnila promítat i nadále filmové novinky. Loni došlo na dlouho odkládanou obnovu sociálního zázemí, výměnu oken v divadelní části, rekonstrukci občerstvení, opravu nápisu kino či výměnu hodin před kinem.

Návštěvníkům nabízí kino ve Frýdlantě kromě příjemného zázemí i zajímavé akce a bonusy k promítaným filmům. To ostatně ocenila i rada, která o současné dotaci na modernizaci rozhodovala. „Frýdlantské kino dlouhodobě vyvíjí velmi zajímavé a přínosné aktivity, které jsou na místo s takto malou spádovou oblastí překvapivé,“ uvedla. Kino ve Frýdlantě je jedním z 27 žadatelů, kteří byli loni se svou žádostí o dotaci u Státního fondu kinematografie úspěšní. Celkem se o ni ucházelo 53 zařízení. 

3.1.2018 10:57:04 | přečteno 709x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load