ENDEFRRUPLNLSPIT

Frýdlant zve na výstavu fotografií osobností komunit žijících v kraji

Tady jsem doma

V květnu a červnu má ve Frýdlantu zastávku putovní výstava nazvaná „Tady jsem doma“, která představuje veřejnosti zástupce různých národnostních menšin a cizinců, kteří našli nový domov v Libereckém kraji. 

Putovní výstavu „Tady jsem doma“ připravilo Komunitní středisko Kontakt Liberec, p. o. ve spolupráci se statutárním městem Liberec, Krajským úřadem Libereckého kraje a Krajskou vědeckou knihovnou v Liberci. Jde o projekt, který veřejnost seznamuje s osobnostmi Libereckého kraje odlišného původu.

Cílem projektu je bořit předsudky a stereotypy a odstraňovat potenciální sociální stigmata spjatá s rasovou diskriminací. Tvářemi výstavy jsou zástupci národnostních menšin a cizinců. Jejich životní příběhy ukazují ostatním lidem z jednotlivých komunit i majoritní společnosti, že lze být úspěšný bez ohledu na rasový, kulturní, geografický či jiný původ.

Součástí každého výstavního panelu je fotografie a krátký příběh ze života jednotlivých zástupců komunit, přičemž zastoupení komunit je rozmanité. Tvářemi výstavy jsou zástupci těchto 12 komunit: ruská, romská, vietnamská, řecká, indická, německá, ukrajinská, francouzská, japonská, syrská, burkinafaská a arménská. Výstava byla veřejnosti představena v listopadu 2016, kdy proběhla její slavnostní vernisáž v budově Nového magistrátu statutárního města Liberec. V roce 2017 byla výstava v rámci Liberce exponována na různých místech a zdobila tak veřejné prostranství, kde se zároveň pokusila vnést nejen poznání, ale také trochu tolerance. Výstavu od svého vzniku shlédlo již mnoho občanů i turistů v Liberci a Turnově – nyní se výstava přesouvá do Frýdlantu. Nadále jsou plánovány expozice na území kraje nebo i mimo Liberecký kraj.

Ve Frýdlantě bude výstava „Tady jsem doma“ k vidění ve vestibulu radnice do 28. 6. 2018. 
4.5.2018 10:46:56 | přečteno 806x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load