ENDEFRRUPLNLSPIT

Frýdlant zve na koncert Hradišťanu ke 100. výročí republiky

Hradišťan

Sté výročí založení Československa můžete ve Frýdlantu oslavit koncertem hudebního uskupení Hradišťan a jeho uměleckého vedoucího Jiřího Pavlici. Známý umělecký soubor zahraje v pondělí 29. října 2018 od 19.00 hodin v kostele Nalezení sv. Kříže. Vstupenky na koncert jsou k dostání v Turistickém informačním centru Frýdlantu nebo na dalších prodejních místech e-vstupenky. Zakoupit si je můžete na portálu e-vstupenka i z pohodlí vašeho domova. Vstupné na koncert je od 300 korun. 

Hradišťan & Jiří Pavlica je ojedinělé hudební seskupení s vysokou uměleckou i interpretační úrovní, nezvykle širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem, jehož silným inspiračním zdrojem byla zejména v počátcích jeho existence  lidová tradice.

Od roku 1978 je uměleckým vedoucím Hradišťanu tvůrčí osobnost – houslista a hudební skladatel Jiří Pavlica, pod jehož vedením se dramaturgie začala postupně transformovat do širších souvislostí historických, geografických, ale i společenských. Vzrůstaly také interpretační nároky na členy souboru. Postupně se začala významně prosazovat autorská tvorba Jiřího Pavlici, která zcela převládá v posledních projektech.

Dnes je Hradišťan profesionálním tělesem, které programově pracuje zejména s odkazem lidové tradice a jejím filozofickým přesahem. Překračuje hranice hudebních žánrů a spolupracuje s osobnostmi různých kultur celého světa. Mezi kmenové sólisty patří Alice Holubová, Jiří Pavlica a David Burda.


25.10.2018 10:33:30 | přečteno 358x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load