ENDEFRRUPLNLSPIT

Frýdlant si prohlédli budoucí kněží z Indie, Mexika i Kolumbie

studenti z Říma 1

Nevšední návštěvu dvaceti čtyř budoucích kněží a jejich profesora přivítal v pondělí 16. července 2018 ve slavnostních prostorách radnice ve Frýdlantu starosta města Dan Ramzer. Šlo studenty semináře na mezinárodní papežské koleji Maria Mater Ecclesiae v Římě, kteří poslední dva týdny strávili na návštěvě v klášteře při kostele Navštívení Panny Marie jako hosté tamního duchovního Pavla Andrše. 

"Seminaristé do Hejnic na prázdninový pobyt jezdí od roku 2001. Vždy přijedou tak jednou za pět až sedm let, tentokrát ale přijeli už po třech letech. Jde o skupinu studentů, kteří studují v Římě filosofii a teologii a jsou ze vzdálených zemí. Letos třeba z Indie, Mexika nebo Kolumbie. Velmi často jsou také ze sociálně slabších oblastí a nemohou si proto dovolit jezdit každý rok o prázdninách domů. Vydávají se proto autobusem společně na cestu po Evropě a poznávají život v jednotlivých městech různých zemí," vysvětluje farář Pavel Andrš spravující farnost nejen v Hejnicích, ale i v Raspenavě, Bílém Potoce a Mníšku u Liberce. 

Letos tvoří skupinu budoucích kněžích na cestě takzvaní formátoři. "To jsou studenti, kteří se na své koleji starají o pořádek, řád a duchovní život," doplňuje Pavel Andrš. 

V uplynulých dnech z Hejnic vyráželi na cestu do skláren v Novém Boru a v Heřmanicích, prohlédli si Prahu, na kolech se projeli Jizerskými horami. Frýdlant si nechali jako třešničku na dortu na předposlední den pobytu na Frýdlantsku a z města byli nadšení. Prohlédli si historickou obřadní síň, ve které je přivítal starosta Frýdlantu Dan Ramzer, potom se na Frýdlant podívali z radniční věže a navštívili také městská muzea v budově radnice a ve Špitálku. „Jsem velmi rád, že jsem mohl ve Frýdlantu opět přivítat tuto vzácnou návštěvu. Nestává se každý den, aby k nám dorazilo tolik duchovních, kteří jsou vždy velmi otevření všem informacím a zážitkům,“ řekl starosta Frýdlantu Dan Ramzer. Odpoledne pak delegace strávila prohlídkou Zámeckého pivovaru Frýdlant. 

Už v úterý se budoucí kněží s Hejnicemi rozloučí a zamíří na své prázdninové cestě dál. V plánu mají Plzeň, Mnichov nebo třeba italskou Veronu. 

studenti z Říma

studenti z Říma 1

studenti z Říma 1

 
studenti z Říma 2

studenti z Říma 2

 
studenti z Říma 3

studenti z Říma 3

 
studenti z Říma 4

studenti z Říma 4

 
studenti z Říma 5

studenti z Říma 5

 
studenti z Říma 6

studenti z Říma 6

 
studenti z Říma 7

studenti z Říma 7

 
studenti z Říma 8

studenti z Říma 8

 
 
16.7.2018 15:52:51 | přečteno 863x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load