ENDEFRRUPLNLSPIT

Do Frýdlantu se vrací andělské zvonění, k dostání bude od neděle

andělské zvonění 1

Jistě všichni znáte oblíbenou kulisu Adventu a Vánoc, kterou tvoří svícen s andělským zvoněním. Víte, že počátky výroby andělského zvonění jsou datovány do 50. let minulého století a váží se právě k nám, k Frýdlantu? Dnešní výroba je stejně jako ta v minulosti dílem šikovných českých rukou. Kovodíly pocházejí z válcoven plechu ve Velkém Šenově a jejich ruční lisování probíhá v Rožmitále pod Třemšínem. Zde se svícny s andělským zvoněním také kompletují. Bižuterní komponenty mají původ v našem kraji, vyrábějí se na Jablonecku. Hotový a zkompletovaný zvonící stromek pak míří i do Frýdlantu. V naprosto originálním frýdlantském obalu ho můžete zakoupit v Turistickém informačním centru v přízemí radnice a to poprvé během Frýdlantského adventu v neděli 2. prosince. 

Zvonící stromek ryze české výroby je původní českou variantou celosvětově oblíbeného andělského zvonění. Počátky jeho výroby jsou v 50. letech minulého století ve Frýdlantu v Čechách. Tehdejší pobočka národního podniku ELITEX Liberec začala jako vůbec první s výrobou Zvonícího stromku. V průběhu 70. let proběhl odprodej kompletního výrobního programu do Výrobného Družstva Invalidov (VDI) Zvolen. 

V Turistickém informačním centru Frýdlantu lze andělské zvonění v krabičce, kterou si nechalo speciálně vyrobit město Frýdlant, zakoupit od první adventní neděle za cenu 690 korun. 

28.11.2018 11:25:00 | přečteno 1534x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load