ENDEFRRUPLNLSPIT

Výročí konce 2. světové války si Frýdlant připomněl na hřbitově i v parku

modely 7

Výročí konce druhé světové války si v pondělí 8. května 2017 připomněli lidé ve Frýdlantě hned na dvou místech. A pokaždé trochu jinou formu. Zvolit mohli buď pietní akt na místním hřbitově nebo na válečné události zavzpomínat při ukázce bojové techniky a tanků v městském parku.  

První akcí, kterou Město Frýdlant u příležitosti 72. výročí konce druhé světové války uspořádalo, byl pietní akt na městském hřbitově. U památníku rudoarmějce začal v 9.00 hodin dopoledne. Za vedení města se ho tradičně účastnil starosta Dan Ramzer a místostarosta Jiří Stodůlka. "Jsem přesvědčený, že je naší povinností připomínat si všechny ty, kteří za svobodu, vlast a demokracii položili své životy,“ řekl starosta města Dan Ramzer. Poukázal také na to, že akt uctění památky nesměřuje jen a pouze k padlým vojákům. Podobně smýšlel i místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůlka. „Přišel jsem uctít památku všech padlých, bez rozdílu věku, pohlaví, národnosti. Vojáků, zajatců i civilistů, prostě všech obětí,“ podotkl. Květinu jako vzpomínku přišla na hřbitov k památníku položit také řada občanů.

V 10.00 hodin dopoledne pak byla v městském parku u kostela Nalezení sv. Kříže zahájena ukázka modelů tanků a bojové techniky. Na témže místě se pak ve 14.00 hodin strhla bitevní vřava těchto modelů. "Byla to zajímavá podívaná, něco takového v každém městě nemají. Jsme rádi, že se na bitvu přišlo i přes nepřízeň počasí podívat několik desítek lidí. A to i rodin s dětmi. Protože i takovou formou můžeme mladé generaci předávat historické souvislosti," řekla po skončení akce v parku vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu Iva Beranová.

výročí konce 2. sv. války a bitva modelů

výročí 1

výročí 1

 
výročí 2

výročí 2

 
výročí 3

výročí 3

 
modely 1

modely 1

 
modely 2

modely 2

 
modely 4

modely 4

 
modely 3

modely 3

 
modely 5

modely 5

 
modely 6

modely 6

 
modely 8

modely 8

 
modely 7

modely 7

 
modely 9

modely 9

 
modely 11

modely 11

 
modely 10

modely 10

 
 
5.5.2017 12:39:05 | přečteno 1420x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load