ENDEFRRUPLNLSPIT

Valdštejnské slavnosti 2017 jsou za námi, přilákaly desetitisíce lidí

bitva 1

Od pátku 19. do neděle 21. května žil Frýdlant Valdštejnskými slavnostmi 2017. Akci, která do města opět přilákala desetitisíce návštěvníků, odstartovala v pátek výstava dětských prací v městském muzeu Špitálek. Od dvou hodin odpoledne následoval program na náměstí, který nabídl vystoupení dětí z místních škol, Domu dětí a mládeže a umělecké školy a koncerty řady kapel. Pátečními hlavními hvězdami byl Vlasta Horváth s kapelou a Sebastian. Sobota a neděle se potom nesly už v ryze historickém duchu. Návštěvníci si užili dobový jarmark, kulturní program na náměstí T. G. Masaryka, vojenské ležení a lazaret v městském parku, dětský program na nádvoří radnice, řemeslné dílny v bývalé mlékárně, program na zámku a v kostele Nalezení sv. Kříže a také sobotní a nedělní bitvu za motelem Daniela. 

Program slavností byl opravdu bohatý a přinesl i řadu novinek. Jednou z nich byl také sobotní koncert kapely Corvus Corax, který byl opravdu zážitkem. Na koncert plynule navázal pochodňový průvod a ohňostroj. 

Corvus Corax 1, obrázek se otevře v novém okně pochodňový průvod, obrázek se otevře v novém okně sobotní ohňostroj, obrázek se otevře v novém okně

Letos poprvé mohli návštěvníci sobotního programu slavností využít mimořádných autobusových linek, které vyjely směrem na Nové Město pod Smrkem a Liberec. 

Veškeré informace o Valdštejnských slavnostech 2017 včetně obsáhlé fotogalerie najdete na stránkách Valdštejnských slavností nebo na jejich Facebookové stránce


16.5.2017 14:40:27 | přečteno 2520x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load