ENDEFRRUPLNLSPIT

V úterý hrozí velmi silné bouřky

blesk

Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami, které lze v Libereckém kraji očekávat v úterý 30. května 2017 v odpoledních, večerních a nočních hodinách. Výstraha je vydána od úterních 13.00 hodin do středečních 02.00 hodin. Bouřky může provázet nárazový vítr, krupobití a hrozí i přívalové srážky.

Ze západní do střední Evropy bude postupovat studená fronta. Před ní k nám vrcholí příliv velmi teplého vzduchu od jihozápadu.

V jihozápadním proudění vystoupí teploty vzduchu v úterý v nižších a středních polohách Čech nad 30 °C, v pondělí místy i v západní polovině Čech. Současně je extrémně podprůměrný stav celkového množství ozonu, a tím
vysoký UV index.
Na studené frontě se dnes odpoledne, večer a v noci na zítra (středa 31.5.) ojediněle vyskytnou silné, v Čechách na severozápadě až velmi silné bouřky s výskytem krupobití, nárazového větru a přívalovými srážkami s úhrny 30 až 40 mm.

Doporučení ke zmírnění následků silných bouřek:

- Přívalový déšť může ojediněle vést k zatopení níže položených míst, sklepů apod.
- Dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí úrazu větrem uvolněnými předměty, pádem ulomených větví apod. a zásahu bleskem.
- Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů zobrazených na stránkách ČHMÚ
www.chmi.cz nebo v aplikaci chytrého telefonu, tabletu, apod.

29.5.2017 11:41:24 | přečteno 1060x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load