ENDEFRRUPLNLSPIT

V obřadní síni zahájili kondiční kurz psovodi a instruktoři ze Slovenska

kurz psovodi Slovensko 3

Dva psovodi Celního úřadu Slovenska a dva instruktoři Výcvikového střediska služební kynologie Finanční správy Slovenska zahájili v úterý 7. března 2017 v prostorách obřadní síně ve Frýdlantu kondiční kurz. Ten budou v následujících dvou týdnech absolvovat ve Výcvikovém středisku služební kynologie Celní správy České republiky v Heřmanicích. Účastníky kurzu přivítal v reprezentativních prostorách radnice starosta Frýdlantu Dan Ramzer. 

"Úroveň slovenské služební kynologie je výborná, máme s ní zkušenost ze spolupráce nejen s Finanční správou Slovenska, ale i s tamní Vězeňskou službou a nově i s Vojenskou policií SR. Velmi proto vítáme vzájemné reciproční výměny instruktorů a psovodů našich zemí, které přispívají k dlouhodobé výborné spolupráci mezi Celní správou ČR a Finanční správou SR. Toto je jedna z těchto výměn," uvedl na začátek kurzu vedoucí výcvikového střediska služební kynologie Celní správy ČR Josef Dušánek. 

Výcvikové středisko služební kynologie Celní správy v Heřmanicích má za sebou už 23 zahraničních výcvikových kurzů. Vycvičilo již 78 psovodů a 18 instruktorů ze zemí tří kontinentů, naposledy pracovalo s psovody z Peru a Ruské federace. Během příštích měsíců bude dále hostit kurz instruktorů celní správy Lotyšska a psovodů z celní správy Izraele a Estonska. 

Instruktoři a psovodi ze Slovenska budou v Heřmanicích dva týdny. Během té doby uvidí například reálný výkon služby českých psovodů celní správy na letišti Václava Havla. 

"Během těch 14 dní ale poznají v době, kdy nebudou pracovat a učit se, i část naší republiky. A věřím, že se seznámí především s Frýdlantskem, které má co nabídnout. Jsem rád, že jsem mohl psovody i instruktory na začátku kurzu osobně přivítat. Budu doufat, že je naše krajina natolik okouzlí, že se k nám v budoucnosti třeba se svojí rodinou vrátí. Kdyby s tím nechtěli otálet, pozval jsem je už v květnu na naše velkolepé Valdštejnské slavnosti," uzavřel s úsměvem starosta Frýdlantu Dan Ramzer. 

výcvikový kurz psovodi Slovensko

kurz psovodi Slovensko 1

kurz psovodi Slovensko 1

 
kurz psovodi Slovensko 2

kurz psovodi Slovensko 2

 
kurz psovodi Slovensko 3

kurz psovodi Slovensko 3

 
kurz psovodi Slovensko 4

kurz psovodi Slovensko 4

 
kurz psovodi Slovensko 5

kurz psovodi Slovensko 5

 
kurz psovodi Slovensko 6

kurz psovodi Slovensko 6

 
kurz psovodi Slovensko 7

kurz psovodi Slovensko 7

 
kurz psovodi Slovensko 8

kurz psovodi Slovensko 8

 
 
7.3.2017 15:01:36 | přečteno 567x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load