ENDEFRRUPLNLSPIT

Tělocvična u základní školy v Bělíkově ulici začne dětem sloužit už v září

tělocvična opravená

V tělocvičně u základní školy v Bělíkově ulici začnou od září opět cvičit děti. Tělocvična, která byla v předchozích letech kvůli narušené statice stropu uzavřena, prošla v uplynulém kalendářním roce rekonstrukcí. Dětem začne k výuce tělesné výchovy znovu sloužit už začátkem nového školního roku, tedy od 4. září 2017.

„Havarijní stav tělocvičny způsobila narušená statika stropu. V 90. letech totiž sice byla provedena rekonstrukce střechy, nicméně konstrukce krovu a stropní konstrukce se netýkala. Některé konstrukční prvky tak byly vyhnilé a tělocvična tudíž byla v nevyhovujícím technickém stavu,“ vysvětlil před zahájením rekonstrukčních prací starosta Frýdlantu Dan Ramzer. Zastupitelé uvolnili na opravu havarijního stavu tělocvičny 4 miliony korun. Umožnily jim to úspory při soutěžení jiných projektů.

Objekt se tak dočkal opravy a rekonstrukce stávající konstrukce krovu a stropní konstrukce nad sálem tělocvičny, nového podhledu a zateplení stropní konstrukce. „Rekonstrukcí a opravou prošla i střešní konstrukce na části objektu tělocvičny, sauny a prostoru pro schodiště a objekt dostal i novou elektroinstalaci v prostoru sálu tělocvičny a nářaďovny, včetně svítidel v podhledové konstrukci,“ uvedla vedoucí investičního oddělení Městského úřadu Frýdlant Bc. Zdena Ubiasová. 

V současné době je v tělocvičně plánována ještě rekonstrukce sociálního zařízení. Na její projektové přípravě se nyní pracuje. 

tělocvična původní stav, obrázek se otevře v novém okně tělocvična opravená, obrázek se otevře v novém okně

Původní stav tělocvičny a tělocvična po rekonstrukci

23.8.2017 12:28:45 | přečteno 804x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load