ENDEFRRUPLNLSPIT

Provoz s Destratifikátorem

Provoz s Destratifikátorem 1

TJ Slovan Frýdlant instalovala pod strop Sokolovny dva koše ochraňující technologii s neskutečným jménem: Destratifikátor. Oč jde, formou rozhovoru vysvětlí členové Výkonného výboru: Jaroslav Formánek předseda, Petr Zoufalý a Jaroslav Vančura 

PZ: Proč TJ přistoupila k tomuto rozhodnutí?

JF: V první řadě jde vždy o peníze a k tomu specifické požadavky některých uživatelů na teplotu otevíraly otázku, co s tím?

PZ: Co jsme vlastně udělali?

JV: Jde o fyziku, teplo se drží nahoře, kde není potřeba a dole se stále topí. Prvně jsem toto téma nakousnul s Mírou Hájkem, že bych chtěl nějaký ventilátor. Vyvedl mne z představy, že na to stačí jen obyčejný ventilátor a odkázal mne na jednu firmu, ta na další až padlo to hrozné slovo: destratifikátor. Dneska už to vyslovím jen s malým zadrhnutím, ale zpočátku. Pak už internet a dodavatel 4heat. Po několika emailových výměnách parametrů sálu v Sokolovně a návštěvy obchodního zástupce firmy ve Frýdlantu, jsme se dohodli na konkrétním typu. Jenže firma dodává bez montáže. Na té jsem se dohodl se Zdenkem Hroudou. Fyzická instalace proběhla v srpnu, bez větších problémů. V rámci akce jsme vyměnili i programátor topení, takže na sále je aktuálně pouze čidlo a řídící jednotka je v kotelně. Nakonec se vše podařilo a to včetně celkového nastavení topného systému v Sokolovně. V kombinaci s fukary jsme dosáhli celkem zajímavého modelu cirkulace tepla a jeho rovnoměrného rozložení.

Provoz s Destratifikátorem 2, obrázek se otevře v novém okně

PZ: Co je tedy ten destratifikátor?

JV: Jedná se o specifický druh ventilátoru, který nasává teplý vzduch, který se hromadí pod stropem místnosti a tlačí jej zpět dolů.

PZ: Jaké jsou první zkušenosti?

JF: V současnosti dobré, pozorně vnímáme jednotlivé postřehy a informace uživatelů a snažíme se na ně reagovat. Je pravda, že není reálné srovnání, protože data, která jsme nasbírali v minulých letech, popisují jiný průběh zimy než letos. Po topné sezóně přesto nějaký výstup bude.

PZ: Jak se celá akce řešila finančně?

JF:  Sokolovnu užívají školy působící ve městě. Dále ji užívají i sportovní oddíly zabývající se dětmi a mládeží, které mají dle smlouvy užívání zdarma.  Toto vše bychom tedy nemohli vybudovat bez podpory Města Frýdlantu, které nás finančně podpořilo, a náklady na tento projekt z větší části pokryla  dotace, schválená zastupitelstvem Města Frýdlant.  Tímto tedy městu děkujeme a věříme, že i nadále bude podporovat sport ve Frýdlantu v takové míře, jako doposud. 

14.2.2017 13:47:39 | přečteno 889x | Roman Műller
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load