ENDEFRRUPLNLSPIT

Připravuje se rekonstrukce Kodešovy ulice

Kodešova ulice

Ve špatném stavu je už léta silnice v Kodešově ulici ve Frýdlantu. Město však nemá pro její rekonstrukci kompetenci, silnice je totiž v majetku Libereckého kraje. Začíná se ale blýskat na lepší časy. V současné době začal totiž kraj s tvorbou projektové dokumentace na obnovu této silnice.  

„Už léta zoufale voláme po opravě Kodešovy ulice, protože její stav opravdu není dobrý. Nicméně zatím bylo naše volání marné. Až letos jsme obdrželi zprávu, že se rekonstrukce začíná připravovat,“ říká místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůlka, který má komunikace ve Frýdlantu ve své kompetenci.

Město se proto obrátilo na Liberecký kraj s tím, že během rekonstrukce obnoví pod silnicí ve spolupráci s Frýdlantskou vodárenskou společností, a.s. dešťovou a splaškovou kanalizaci, vymění vodovody a podél celé komunikace od ulice Míru až ke hřbitovu postaví chodník.

„Chodci se v Kodešově ulici v současné době necítí příliš bezpečně. Právě proto chceme po celé její délce od ulice Míru vystavět vyvýšený chodník,“ podotýká místostarosta města. Frýdlant pak počítá i s novým veřejným osvětlením.

V současné době začínají vznikat projektové dokumentace a to jak na akce města a vodárny, tak na rekonstrukci povrchu silnice. „Jde o složitý proces, který je potřeba řádně připravit a zkoordinovat. Pokud vše půjde dobře, začne se s rekonstrukcí Kodešovy ulice v roce 2019 nebo 2020,“ uzavírá Jiří Stodůlka. 

31.5.2017 9:51:14 | přečteno 1377x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load