ENDEFRRUPLNLSPIT

Ozvěny karlovarského festivalu i v kině ve Frýdlantě. Od pondělí do středy

vary

Tři filmové novinky z programu 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary letos už podruhé společně vstupují do kin bezprostředně po skončení tohoto největšího filmového svátku. Druhý ročník Varů ve vašem kině začíná i v kině ve Frýdlantu dnes, v pondělí 10. července 2017. Kousek festivalové atmosféry a pestrého karlovarského programu vám v kině ve Frýdlantu zprostředkují tři různorodí zástupci letošního nesoutěžního programu. Stačí si vybrat. 

Prvním snímkem Varů ve vašem kině je už dnes, v pondělí 10. července, ve Frýdlantě novinka výrazné režisérské osobnosti současného francouzského filmu Françoise Ozona. Erotikou prosycený thriller Dvojitý milenec (L’amant double, Francie 2017) sleduje křehkou Chloé, která se zaplete s vlastním psychoterapeutem. Ten však není tím, kým se na první pohled zdál být, a Chloé zjišťuje, že před ní skrývá nejen existenci vlastního jednovaječného dvojčete, ale i temnou minulost. Filmařská pocta legendárním snímkům jako Rosemary má děťátko, Příliš dokonalá podoba nebo Základní instinkt byla ve světové premiéře uvedena v hlavní soutěži letošního ročníku festivalu v Cannes. „Má to styl, sex appeal a jemné problesky solidního úletu, které letošní hlavní soutěž opravdu potřebovala,“ reagoval v recenzi The Hollywood Reporter.

Na mladší publikum zaútočí ve frýdlantském kině v úterý 11. července film mladé německé režisérky a spisovatelky Helene Hegemann, který ve svých teprve 24 letech natočila podle vlastního knižního bestselleru. Axolotl Overkill (Německo 2017) je divokou a stylovou sondou do světa berlínského nočního života a nitra šestnáctileté Mifti, která vymetá večírky, experimentuje s drogami a sexem a kašle na školu. Je mladá, divoká, smutná a zamilovaná a všichni dospělí kolem ní jí přijdou zoufalí. Stejně jako vodní dráček axolotl ale přežije všechno a s každou zkušeností se stává někým novým. Axolotl Overkill byl stejně jako komedie Pěkně blbě s velkým úspěchem uveden na letošním ročníku festivalu Sundance, kde získal cenu za nejlepší kameru.

Trojici filmů pak završí ve středu 12. července ve Frýdlantě největší divácké lákadlo celých „ozvěn“, a sice chytrá americká komedie Pěkně blbě. Film z produkce zavedeného komediálního režiséra a producenta Judda Apatowa (40 let panic, Zbouchnutá) se začátkem letošního roku stal obrovským překvapením na festivalu v Sundance a kritici mu předpovídají osud nejúspěšnější romantické komedie letošního roku. „Vtipná a něžná love story ze života,“ shrnuje v recenzi The Hollywood Reporter. Skutečný příběh jednoho nesmírně sympatického páru vypráví o tom, že opravdová láska dokáže překonat všechny překážky. Fakt, že předobraz a současně i představitel hlavní role, je populární americký stand-up komik slibuje opravdu zábavnou letní podívanou.

10.7.2017 15:04:36 | přečteno 483x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load