ENDEFRRUPLNLSPIT

Nové dvojjazyčné facebookové stránky zvou na akce ve Frýdlantě a v Žitavě

fcb profil foto 4

Město Frýdlant spustilo na sociální síti facebook novou stránku nazvanou „Akce Frýdlant a Žitava - Veranstaltungen Frydlant und Zittau“. Jak už lze vyvodit z názvu, stránka zve a informuje o akcích ve Frýdlantě a v Žitavě a je vedena v češtině i němčině. Najít ji lze na této adrese: http://bit.ly/2m1veK9 

„Na stránce najdou nejen obyvatelé Frýdlantu a Žitavy, ale i turisté, pozvánky a informace o zajímavých akcích ve Frýdlantu a v Žitavě. Cílem je, aby se o nic dozvědělo co nejvíce potenciálních návštěvníků. Nejbližší akcí Frýdlantu je na stránce Velikonoční jarmark ve Frýdlantu, který se uskuteční 8. dubna 2017. Následují pozvánky na dvě největší kulturně – společenské akce obou měst, a sice na Valdštejnské slavnosti 2017 ve Frýdlantě, které proběhnou od 19. do 21. května 2017 a na žitavskou akci Spectaculum Citaviae. Ta je naplánována na 24. května 2017,“ říká Jana Žáková z Turistického informačního centra ve Frýdlantu.

Facebookovou stránku spravuje Město Frýdlant. Stránka vznikla v rámci projektu „Fenomén tradičních kulturně-společenských akcí ve Frýdlantu a v Žitavě“ díky podpoře z Fondu malých projektů v Euroregionu Nisa v programu Spolupráce na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko.

Registrační číslo projektu je: ERN-0239-CZ-23.05.2016

fcb uvod foto1

Nová facebooková dvojjazyčná stránka ale není jediným produktem, který mohl díky projektu vzniknout.

"Už v lednu jsme představili na veletrhu cestovního ruchu v Drážďanech novou propagační brožuru, která je zaměřena na velké akce obou měst a je plná nádherných fotografií. Brožura je ale k dostání výhradně na veletrzích. Nicméně už brzy bude pro širokou veřejnost k dispozici jiný materiál, který také vzniká díky tomuto projektu, a sice kalendář akcí ve Frýdlantě a v Žitavě na celý zbytek roku 2017. Ten bude volně k dostání na našem turistickém infocentru, stejně jako v infocentru v Žitavě,“ říká Marie Kolářová z Turistického informačního centra.

Součástí česko-německého projektu Frýdlantu a Žitavy je pak ještě výstava, která navštíví obě města a představí největší akce Frýdlantu a Žitavy. 

27.2.2017 11:22:34 | přečteno 840x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load