ENDEFRRUPLNLSPIT

Nákupem andělů přispěli lidé Domovu U Spasitele částkou 100 tisíc korun

předání šeku

Částku 100 tisíc korun vynesl v předvánočním čase prodej kreativních balíčků andělů z dílny Nadace Preciosa. Tvořivý balíček s maketou anděla a blyštivými šatonovými růžemi k dozdobení mohli lidé koupit například v Turistickém informačním centru ve Frýdlantě, na dvou předvánočních akcích města a také například v objektech Církve Československé husitské na Frýdlantsku a Hrádecku. Cena jednoho anděla byla 50 korun. Celý výtěžek z prodeje, tedy 100 tisíc korun, putuje do diakonie Domov U Spasitele ve Frýdlantu, který provozuje Husitská diakonie. Domov se stará o lidi s dlouhodobě nepříznivým zdravotním stavem.

„Město Frýdlant Domov U Spasitele tradičně finančně podporuje z rozpočtu města. Na konci minulého roku jsme se rozhodli mu pomoci i dalším způsobem, a sice prostřednictvím veřejné sbírky nazvané Vytvoř si svého Anděla a pomáhej s Nadací PRECIOSA. Jsem rád, že lidé na tuto sbírku jak se říká „slyšeli“ a anděly se podařilo prodat všechny,“ říká starosta Frýdlantu Ing. Dan Ramzer s tím, že si spolupráce s Nadací Preciosa váží. „Není to jediná vzájemná spolupráce a věřím, že další bude následovat. Rádi se podílíme na věcech, které mají smysl,“ doplnil.

Ředitelka Husitské diakonie ThMgr. Hedvika Zimmermannová načasování sbírky i její poslání chválí. „Myslím, že právě v předvánočním čase, kdy proběhla, jsou tito andělé coby poslové světla a naděje velkým symbolem pomoci. Určitě udělali radost všem, kteří je získali. A je jedno, jestli si je lidé sami koupili nebo je dostali darem. Zároveň lidé koupí andělů pomohli získat finance na nová lůžka a zdravotní materiál pro seniory ve frýdlantském Domově U Spasitele,“ doplnila.

Na celkové částce, která byla formou šeku předána Husitské diakonii ve čtvrtek 12. ledna 2017 zástupcem Frýdlantu starostou Danem Ramzerem a projektovou manažerkou Nadace Preciosa Martinou Motshagen, se podíleli také zaměstnanci závodů společnosti Preciosa v Libereckém kraji. „I oni si řadu balíčků zakoupili a vědomě tak přispěli Domovu U Spasitele. Za to také jim, stejně jako všem ostatním, patří velký dík,“ uzavřela Martina Motshagen.

12.1.2017 13:24:39 | přečteno 987x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load