ENDEFRRUPLNLSPIT

Frýdlantští policisté pátrají po ukradeném zahradním traktůrku

V noci z 19. na 20. listopadu se neznámý pachatel vloupal v obci Višňová - Andělka do stodoly, kde následně odcizil zahradní traktůrek. Policie žádá veřejnost o pomoc při hledání pachatele krádeže, vítá především jakékoli případné svědectví z inkriminované doby. 

Od pondělí 20. listopadu 2017 pátrají frýdlantští policisté po odcizeném zahradním traktůrku značky McCulloch, typ Alpine, černé barvy se žlutými doplňky, se stříbrným nápisem ALPINE na přední kapotě, s manuálním řazením. Traktůrek odcizil během nedělní noci neznámý pachatel v obci Višňová - Andělka ze stodoly u rodinného domu. Ke krádeži došlo v době od 16,30 hodin dne 19. listopadu do 02,00 hodin dne 20. listopadu. 

Policisté i samotný majitel zahradní techniky prováděli ihned po zjištění odcizení šetření nejen v blízkém okolí domu, ale i v celé obci, kontrolovali i cesty vedoucí k hranici do sousedního Polska. Vzhledem k blízkosti hranic, kdy není vyloučeno, že by odcizená věc mohla skončit na území sousedního státu, požádali policisté v souvislosti s pátráním cestou oddělení mezinárodních vztahů o spolupráci i polské kolegy.

V dané věci již policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu "krádeže" a "porušování domovní svobody" a nejen po pachateli, ale i po odcizené zahradní technice nyní intenzivně pátrají.

V tuto chvíli může policistům pomoci velmi i veřejnost. V případě, že si někdo z občanů v inkriminovanou dobu, tj. od 16,30 hodin dne 19. listopadu do 02,00 hodin dne 20. listopadu všiml pohybu zahradního traktůrku odpovídajícího popisu a mohl by uvést k případu poznatky, je tyto možné předat policistům prostřednictvím bezplatné tísňové linky 158 nebo přímo na obvodní oddělení Frýdlant.

Podaří-li se policistům objasnit, kdo má tuto krádež na svědomí, hrozí pachateli až tříletý trest odnětí svobody.

por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí
27.11.2017 8:32:25 | přečteno 561x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load