ENDEFRRUPLNLSPIT

Frýdlant připravil na svém území lyžařské stopy. Vůbec poprvé

tvorba stopy 5

V Albrechticích u Frýdlantu a na pozemcích města směrem na Hartu připravil Frýdlant pro své obyvatele novinku. Jsou jí protažené lyžařské stopy. Město k tomu využilo skútr, který vlastní Svazek obcí Smrk, jehož je Frýdlant členem.

„S vytvářením stopy začali v sobotu v Albrechticích u Frýdlantu dobrovolníci místního osadního výboru. Stopa začíná u tamního parkoviště u motorestu na začátku obce ve směru od Frýdlantu. Trasa vede lesem a jde o okruh, takže se po ní běžkaři dostanou zpět,“ říká místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůlka. Ten se pak v neděli sám pustil do úpravy stopy ve Frýdlantu. „Konkrétně na pastvinách podél aleje na Hartu. Tam vznikly dva okruhy, jeden delší kolem celé pastviny a druhý kratší, vhodný třeba pro děti,“ uvedl. Stopa pak míří také dále do lesa, kde vznikl další okruh. Nástupních míst je ve Frýdlantě hned několik. V ulici Karolíny Světlé, v ulici Jiráskova a v Kodešově ulici hned pod hřbitovem. Na běžeckou stopu se dá také nastoupit přímo z aleje vedoucí směrem na Hartu.

Město chce ve spolupráci s osadním výborem Albrechtic u Frýdlantu stopy dle možností i nadále udržovat. Záležet ale bude na povětrnostních podmínkách, jestli to umožní.

Trasy ve Frýdlantě zobrazené na mapě najdete v pdf ikona souboru ikona souboruzde.

tvorba běžecké stopy

tvorba stopy 1

tvorba stopy 1

 
tvorba stopy 2

tvorba stopy 2

 
tvorba stopy 3

tvorba stopy 3

 
tvorba stopy 4

tvorba stopy 4

 
tvorba stopy 5

tvorba stopy 5

 
tvorba stopy 6

tvorba stopy 6

 
tvorba stopy 7

tvorba stopy 7

 
mapa tras lyžování

mapa tras lyžování

 
 
10.1.2017 8:44:42 | přečteno 3888x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load