ENDEFRRUPLNLSPIT

Frýdlant je investičně nejatraktivnějším městem kraje

cena 3

Investičně nejatraktivnějším městem Libereckého kraje za rok 2016 byl ve středu 1. března 2017 vyhlášen Frýdlant. Ocenění získalo město v rámci výzkumu nazvaného Město pro byznys a během krajského zasedání Svazu měst a obcí České republiky si ho dnes v sídle Libereckého kraje převzal starosta Frýdlantu Dan Ramzer. 

"Výzkum Město pro byznys děláme už devátým rokem. Pokaždé vyhlašujeme v každém kraji tři místa, ve kterých se byznysu daří nejlépe. Letos ale k tomuto vyhlášení přibyla ještě jedna kategorie, kterou je kategorie Investičně atraktivní region Libereckého kraje. Vítěz je v ní jen jeden a je vyhlášen na základě trochu jiných hodnocení. Zatímco Město pro byznys je vyhlášeno na základě pevných dat, u nové kategorie tvoří tato data jen polovinu hodnocení. Druhá polovina je pak na porotě, složené ze zástupců z toho kterého kraje, konkrétně Hospodářské komory České republiky, agentury CzechInvest a Svazu měst a obcí České republiky," říká zástupce projektu Město pro byznys Jakub Splavec. 

Porota hodnotila především to, jak jsou města nakloněna novým investicím z hlediska podnikání, jak jsou na tom s podporou školství, technického vzdělávání, podporou rozvoje stávajících firem nebo jak diskutují s podnikateli, kteří už v regionu jsou. "V Libereckém kraji jsme se shodli na tom, že investičně nejatraktivnějším městem je v něm Frýdlant," podotýká Jakub Splavec. 

Pro starostu Frýdlantu Dana Ramzera je ocenění příjemným překvapením. "Potěšilo mě, že naši práci vidí a umí ocenit i tak erudovaná instituce, jakou je CzechInvest. Ještě radši bychom ale byli, kdyby potenciál našeho města viděl i stát a konečně k nám přivedl kapacitně dostačující silnici. Protože právě ona je limitujícím faktorem toho, aby se region začal více rozvíjet," uzavřel. 

cena Investičně atraktivní region LK 2016

cena 1

cena 1

 
cena 2

cena 2

 
cena 3

cena 3

 
cena 4

cena 4

 
 
1.3.2017 14:41:44 | přečteno 1134x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load