ENDEFRRUPLNLSPIT

Free-club – první rok za námi

Volnočasový Free-club na náměstí má za sebou první rok fungování. Prostor pro své aktivity v klubu našli tanečníci breakdance, začínající muzikanti i zpěváci.

Původně jsme zamýšlely prostor pro středoškoláky ve věku 15+, ale v průběhu roku jsme zjistily, že do klubu mnohem raději dochází děti z druhého stupně, často v doprovodu mladších sourozenců.

Kromě hudebních aktivit hrají fotbálek, společenské hry nebo Xbox. Klub využíváme také jako zázemí pro doučování dětí z 1. stupně v projektu Na jedné lodi. S dětmi organizujeme i společné výlety a akce o víkendech (trampolíny, horolezecká stěna, hip-hop dílna atd.).

V květnu a červnu jsme otestovaly klubovou hru: zájemci, kteří nám pomáhali s úklidem klubu nebo se zapojili do vzdělávacích aktivit a deskových her, mohli získat body. Se všemi, kteří nasbírali v průběhu dvou měsíců aspoň 20 bodů, pojedeme v červenci na motokáry do Liberce.

A jak to bude dál? V létě udržujeme otevřený klub (po-st-čt) a nabízíme doučování žákům ZŠ, které čeká v srpnu reparát. Na červenec jsme domluvily týdenní intenzivní tréninky na parkour (17. - 21. 7.) a breakdance (24. - 28. 7.). Naše aktivity koordinujeme s NZDM Cajk, který funguje od května v budově bývalého železářství pro mládež ve věku 15-26 let.

A od září 2017 nabídneme strukturovanější program pro žáky 2. stupně ZŠ, zaměřený hlavně na aktivní občanství a sociální dovednosti. V dopoledních hodinách se budeme věnovat předškolním dětem, které z různých důvodů nemohou navštěvovat MŠ.

Naše aktivity můžeme realizovat díky projektu T-Mobile „Mluvme spolu“ a díky projektu Na jedné lodi. Tento projekt je spolufinancován EU.

Lucie Winklerová a Hanka Kančiová
FB: freeclubfrydlant

Logolink OP VVV hor barva cz, obrázek se otevře v novém okně

29.6.2017 13:54:17 | přečteno 1379x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load