ENDEFRRUPLNLSPIT

Dobrá zpráva, muzikantský Silvestr 2017 bude!

Chuck Wansley

Ani letos, díky několika nadšencům a sponzorům, nebude Frýdlant na závěr roku, přesněji v pátek 29. prosince, ochuzen o tradiční a oblíbenou akci, o Muzikantský Silvestr. Je skoro neuvěřitelné, že to bude již po 46. Osvědčené schéma večera se nemění. Hostitelem bude jako každým rokem domácí swingová kapela Swingtet při ZUŠ Frýdlant. Jako předskokan večera vystoupí v 19:30 hodin nadějný místní muzikantský dorost pod vedením nestora frýdlantského swingu pana Mirka Cvejna. 

Hlavní host večera bude skutečný hudební bonbónek, show, či bomba; jak to kdo pojme. Budete si moci poslechnout a shlédnout uskupení Chuck Wansley & Rostislav Fraš Quartet. Hlavní hvězdou tohoto tělesa je americký zpěvák Chuck Wansley, rodák z New Yorku. Zavítal k nám z Los Angeles, vystupuje však celosvětově a na české jazzové scéně se objevuje již druhým rokem. Spolupracuje s mnoha předními českými hudebníky v komorních jazzových formacích. Rád také vyhledává velkokapelové obsazení. Jmenujme například Rozhlasový Big Band Gustava Broma nebo Original Vintage Orchestra.

Chuck Wansley, obrázek se otevře v novém okně Rostislav Fraš, obrázek se otevře v novém okně

Chuck Wansley je zpěvák celé řady hudebních stylů s pověstí dynamického umělce a skvělého showmana. Prošel si například takovými žánry jako R'n'B a electro-hip hop.

Ve Frýdlantu nám ale Chuck Wansley nabídne svou oblíbenou jazzovou polohu - atraktivní repertoár s trochou swingu a latinskoamerické hudby.

Po jeho boku tentokrát vystoupí kvarteto saxofonisty Rostislava Fraše v následujícím složení: Stanislav Mácha - klávesy, Josef Fečo - basa, Otto Hejnic – bicí. Oba lektory Letní jazzové dílny zde není třeba blíže představovat. Stanislav Mácha na Muzikantském silvestru exceloval vloni v kapele zpěvačky Miriam Bayle, Otto Hejnic vystoupí v srdci Frýdlantského výběžku nejspíš poprvé, ale soudě dle příjmení nepřijede z daleka.

Jedním z dalších hostů bude frýdlantským fanouškům známý a oblíbený Žákovský big band ZUŠ Liberec pod taktovkou pana Rudolfa Mihulky, tentokrát značně omlazený.  Nevím přesně, ale odhaduji průměrný věk tak maximálně na 17 let (když započítáme i pana Mihulku). Myslím, že i letos si „nový“ orchestr získá sympatie posluchačů.

Žákovský bb ZUŠ Lbc, obrázek se otevře v novém okně

Samozřejmě se představí i další atraktivní hosté. Kompletní program se dozvíte z plakátů a z dalších anoncí. Takže je na co se těšit a každý si určitě vybere to své. 

Poznamenejte si proto do diáře, mobilu, či tabletu: „ Pátek 29. prosince 2017, 19:30 hodin,  Muzikantský Silvestr, frýdlantská Beseda, vzít s sebou známé, bude to nářez“. 

Petr Hihlán

23.11.2017 9:29:22 | přečteno 733x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load