ENDEFRRUPLNLSPIT

Co se děje v koutě Frýdlantského náměstí?

klub 1

Všímaví obyvatelé Frýdlantu už možná stačili postřehnout, že se v rohu náměstí u České pojištovny odpoledne shlukují partičky teenagerů. Možná máte obavy, zda něco nevyvádějí. Máme pro vás dobrou zprávu: vyvádějí!

Free-club v rohu náměstí navštěvují třikrát týdně mladí lidé ve věku 14 – 26 let. Hrají tam na kytaru a klávesy, rapují a zpívají, tančí break-dance i street-dance nebo jakýkoliv jiný dance, hrají stolní fotbálek nebo deskové hry.

Hlavní šéfová Hanka Kančiová shrnuje své dojmy po prvních měsících provozu: „Když jsme klub v listopadu otvírali, byla jsem zvědavá, jestli budou všichni jenom viset na wifině nebo na X-boxu. Místo toho mě překvapila spousta nápadů, vlastní iniciativy a celková pohoda, kterou naši hosté v klubu zavedli.

Klub nemá předem daný program, určují jej sami návštěvníci. Přibližně jednou za měsíc se konají klubové porady, kde se vymýšlí společné akce, domlouvají pravidla či speciální tréninky.

Klub je k dispozici pro každého/každou v daném věku zdarma, pochopitelně se tam nekouří, nepije alkohol ani nefetuje. Díky projektu T-Mobile „Mluvme spolu“ jsme mohli pořídit hudební aparaturu, klávesy i X-box, dalším dárcům vděčíme za kytaru, profi –ligový stolní fotbálek či deskové hry.

Jestli už jste na klub staří, ale přesto chcete nakouknout dovnitř, pusťte si krátký filmový sestřih. Zájemci nás najdou také na FB: www.facebook.com/freeclubfrydlant.

Lucie Winklerová
manažerka projektů ve vzdělávání MAS Frýdlantsko, z.s.

free klub

klub 1

klub 1

 
klub 2

klub 2

 
klub 3

klub 3

 
klub 4

klub 4

 
 
14.2.2017 11:57:33 | přečteno 1038x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load