ENDEFRRUPLNLSPIT

Zemřel hudebník a dlouholetý ředitel Letní jazzové dílny Karel Růžička

API 3211

Ve věku 76 let zemřel po dlouhé nemoci v pondělí 26. září 2016 klavírista, jazzový hudebník, hudební skladatel a pedagog Karel Růžička. S Frýdlantem byl léta provázán, působil tu jako ředitel každoroční muzikantské akce Letní jazzová dílna Karla Velebného.

Karel Růžička vystudoval hru na bicí nástroje a hru na klavír na pražské konzervatoři. V sedmdesátých letech hrál v souboru Luďka Hulana, později působil v řadě dalších renomovaných českých jazzových orchestrů i sólistů. Patříl mezi nejznámější české jazzové muzikanty. Byl neodmyslitelnou součástí Letní jazzové dílny, letos už mu bohužel nemoc účast na dílně neumožnila.

Skládal také vlastní tvorbu a věnoval se i učitelství, vyučoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka a na Akademii múzických umění v Praze.

"Byl to skvělý člověk a dobrý parťák, náhradu za něj budeme hledat jen těžko a asi ji ani nemůžeme najít, protože lidí jako byl ono, je jen málo. Bude nám nejen při jazzové dílně velmi chybět. Upřímnou soustrast rodině," vzkázal z Frýdlantu nejen za sebe starosta města Dan Ramzer.

27.9.2016 17:19:12 | přečteno 1210x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load